'Edepsiz teklif aldım... Gittim gereğini yaptım'

“Bir baba her zaman ailesini korur. Çözüm için aramıştım ama edepsiz bir teklif aldım. Gittim gereğini yerine getirdim, pişman değilim”

'Edepsiz teklif aldım... Gittim gereğini yaptım'
Adımın böyle bir olayla anılmasından hiç memnun değilim. Size söz veriyorum artık provokasyonlara karşı daha dikkatli yaklaşacağım

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Alaçatı'da yaşanan olaylarla ilgili olarak Levent'te bir otelde basın toplantısı düzenledi. Terim, "15 ve 16 Temmuz, hepimiz için çok önemli iki gün. Şehitlerimize, gazilerimize ve ülkeme olan saygım açıklama yapmamı engelledi. Ama ucuzluk ve iftiralar arasında susmamın yanlış anlaşılmasını istemedim" dedi. İşte Terim'in açıklamaları:
-Benim için Galatasaray, ailem ve ülkem çok çok büyük değerlerdir. Vazgeçilmezimdir. Onların hiçbirine laf söyletmeyeceğimi bilmeniz gerekir. Bu değerlerime laf söylendiğinde gereğini yapmadığım olmamıştır.
-Türkiye Futbol Direktörü bunu yapmamalıydı diyenler var. İnanın bu konuda en hassas olan benim. Bir baba her zaman ailesini korur.
-Damadım Ahmet'in ablasına yapılan hakaret, tehdit ve taciz var. Haberim yoktu, kendileri halletmeye çalışmışlar. Bir akşam aile yemeğinde konu geçince tanıdığım, tanıdığımı sandığım kişiye olayı sordum. Çözmek için aradım. Ancak edepsiz bir teklif aldım. Ben de gittim gereğini yaptım.
-TFF'nin bilgisi yok bu konu hakkında. Biriniz ailenize laf etti, karşılık verdiniz. Burada haber, gazeteci birine saldırdı diye mi verilir?
-Burnum kırılırsa veya başka bir şey olursa benden duyacağınıza emin olun. Olsa söylerdim. Onlar, inanın bana bir şey olsun çok istemişlerdir. Olmadığına çok üzülmüşlerdir.
-Pişman değilim. Bir daha olsa, bir daha yaparım. Aileme böyle bir şey yapılamaz. Basın toplantısını da bu yüzden Riva'da yapmıyorum.
-Yaşadığımız ülkede, bir yeri basmanın ne demek olduğunu herkes bilir. Ali Dürüst '20 kişiyle gittin zannettim' dedi. Bu ailenin reisi yeri bilmeden, mekanları bilmeden, nerede olduğunu bilmeden, kaç kişi olduğunu bilmeden bu mekana gitti. Gidecektir de.
-Memnun muyum, hayır. Hiç memnun değilim. Adımın böyle bir olayla anılmasından memnun değilim. Size söz veriyorum, bundan sonra provokasyonlara karşı daha dikkatli yaklaşacağım. Fatih Terim olarak çok üzgünüm, futbol direktörü olduğum için de çok üzgünüm. Ancak maalesef bu olay oldu. Her zaman sevdiklerimi korudum, bundan sonra da koruyacağım.
BİZE ULAŞIN