Ayıptan ötesi!

Ayıptan ötesi!

İki Avrupa kupası sahibi, Devler Ligi’nde üç kez Nisan ayını görmüş Galatasaray, “Yenilenmiş kadrosuyla” hedeflediği üç kulvardan birini kaybetti

Avrupa'daki başarılarıyla Türk futbol tarihini değiştiren zaferlere imzasını atan Galatasaray, efsanelerinin kemiklerini sızlatacak, yüzünü kızartacak bir sonuçla Türk Telekom Stadyumu'ndan ayrıldı. Avrupa kupalarında ilk kez sahneye çıkan İsveç ekibi Östersunds karşısında varlık gösteremeyen sarı-kırmızılıların geleneğinde Temmuz ayında ya birkaç ay önce gelmiş zaferlerin mutluluğu, ya da 2000 yılında olduğu gibi henüz sezonu bile kapatmayıp UEFA Süper Kupa heyecanını beklemek ve Real Madrid'e karşı kazanmak var. Tarihinde ikinci kez Temmuz ayında elemeye çıkan Igor Tudor ve talebeleri, 20 Temmuz itibariyle elenerek tekrarlaması güç bir faciaya imza attı. Temmuz ayında Avrupa'ya veda eden başka hiçbir Galatasaray takımı olmamıştı.BİR DEVRİN ACI GERÇEĞİ
Galatasaray Dursun Özbek döneminde sportif başarıda dibe vurmaya devam ediyor. Sarı-kırmızılı kulüp dün Östersunds'a elendi ve tarihinde ilk kez Avrupa'ya Temmuz ayında veda etti. İşte Başkan Dursun Özbek yönetiminde yaşanan fiyaskolar:
Galatasaray ilk Avrupa maçına çıkan, adı-sanı duyulmamış ve 1996 yılında kurulmuş Östersunds'a elenmeyi başardı!
Profesyonel ligler başladığı 1959 yılından bu yana Galatasaray ilk kez üst üste iki sezon sıralamada ilk 3'e giremedi. 2015- 2016'da ligi 6. sırada tamamlayan sarı-kırmızılılar, geçen sezon ise 4. basamakta kaldı.
Galatasaray geçen sezon derbilerde ezeli rakiplerini hiç yenemedi; Fenerbahçe ve Trabzonspor'a 2 kez, Beşiktaş'a da bir kez mağlup oldu.
"Mayıs'lar Galatasaray'ın" sözü tarihe karıştı. Lige Şubat ayında havlu atan Cimbom Avrupa'da ise Ağustos ayını bile göremedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN