Küçük bir avantaj

Küçük bir avantaj

Takım olarak iyi mücadele ettiklerini belirten tecrübeli hoca rövanşta da aynı ciddiyeti korumaları gerektiğini söyledi

  • Futbol
  • Cuma 28.07.2017
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, maçın ardından yaptığı açıklamada son derece sert ve organize olan, enerjisi çok yüksek bir takıma karşı oynadıklarını söyledi. Tecrübeli hoca, "Geriye düşmemize rağmen rakibimizin zaaflarını çok iyi değerlendirdik. Hem oyunun kontrolünü ele aldık hem de öne geçtik. Onların silahlarını ellerinden almamız gerekiyordu ve bunu 80 dakika boyunca iyi yaptık. Son 10-15 dakikalık bölüm dışında gayet derli toplu, istediklerimizi yapan ve neler yapabileceğimizi görebileceğimiz bir futbol sergiledik. Galibiyet aldatmamalı, çok eksiğiz. Küçük bir avantaj yakaladığımızı söyleyebilirim. Turu geçmek için rövanşta da aynı ciddiyetle oynamamız gerekiyor" diye konuştu. Aykut Kocaman, sahanın en iyi isimlerinden birisi olan Alper Potuk'la ilgili soruya da şu cevabı verdi:

HASAN ALİ, TEK BAŞINA KANA DI KORUDU
BİREYSEL olarak oyuncularımın hepsine teşekkür ediyorum. Sadece Alper Potuk bazında konuşmanın yanlış olacağı görüşündeyim. Hasan Ali ve Josef de Souza da ön plana çıktı. Hasan Ali tek başına kanadı korudu. İstekli ve doğruları yapma konusunda Fenerbahçe adına iyi bir takım vardı sahada. Sezonun bu safhasında enerjisi yüksek bir rakibe karşı sadece bireysel olarak oyuncuları konuşmak doğru olmaz. Önemli olan takım oyununu konuşmak. A'dan Z'ye takım iyi oynadı. Esas olan takım ve giydikleri formadır. Oyunculara özeni ve değeri göstermek zorundayız."

NEDEN BURAYI BOŞ BIRAKTINIZ!
Fenerbahçe'nin beraberlik golünden sonra bütün takım sevince koştu. Bu esnada Fenerbahçe yarı sahası boş kaldı. Teknik direktör Aykut Kocaman da bunu görünce çılgına döndü ve sinirlenerek, "Neden burayı boş bırakıyorsunuz" serzenişinde bulundu. Takımı geri dönünce de Roman'ı yanına çağırarak sert bir şekilde uyardı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN