Burak 2 Ağustos’ta

“İki, üç gün içerisinde çok mutlu olacağız. Hepimizin mutlu olacağı, hepimizi heyecanlandıran ve arkasından koşacağı harika bir Trabzonspor’u sizlere izletmenin çabasını veriyoruz.”

Burak 2 Ağustos’ta
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, bordo- mavili kulübün 50. yıl kutlamaları çerçevesinde Gurbetçi Gençler Taraftar Grubu'nun Sütlüce Parkı'nda düzenlediği etkinliğe katıldı. Usta, burada yaptığı konuşma sırasında transfer müjdesi verdi. "İki, üç gün içerisinde hep beraber mutlu olacağız. Hepimizin mutlu olacağı, hepimizi heyecanlandıran ve arkasından koşacağı harika bir Trabzonspor'u sizlere izletmenin çabası içerisindeyiz" diyen Usta, konuşmasının sık sık Burak Yılmaz tezahüratlarıyla kesilmesi üzerine ağzındaki baklayı çıkardı. Usta, Burak'ın 2 Ağustos'ta yapılacak sezon açılışına kadar bordo- mavili formayı giyeceğini şu sözlerle ima etti: "Milyonlarca Trabzonsporlu takımımız için iz bırakanları, büyük iş yapanları unutmadığı gibi bundan sonra da unutmayacak. Ne istediğinizin farkındayız, ihtiyacımızı biliyoruz. Bu işin sonlanması büyük ihtimalle Trabzon'da 2 Ağustos'ta düzenlenecek 50. yıl şenliğini bulacak. de bizim de istediğimiz oyuncuları yetiştirmek için gayret içindeyiz."

FİNANSAL FAİR PLAY İÇİN 3 YOLCU
Trabzonspor'da yeni yapılacak transferlere bütçe ayarlamak için takımdan ayrılacak futbolcuların kararları bekleniyor. Ersun Yanal'ın kadroda düşünmediği Aykut Demir'e yıllık 1 milyon 300 bin Euro, Ibanez'e 850 bin Euro ve Sefa Yılmaz'a ise 4 milyon 32 bin TL ödenen üç ismin takımda kalması durumunda toplam maliyetleri 14 Milyon TL'yi buluyor. Bu ödeme yükünden kurtulmayı amaçlayan yönetim, elde edeceği karla finansal fair play kriterlerinde sorun yaşamak istemiyor.
BİZE ULAŞIN