Patron Lucescu

Patron Lucescu

Galatasaray’ın ‘CEO’ yapmak istediği Rumen çalıştırıcıyı Futbol Federasyonu kaptı. Milli Takım için Şenol Güneş ile Abdullah Avcı'yı ikna edemeyen TFF Başkanı Demirören, dün apar topar Romanya'ya uçtu ve Lucescu ile anlaştı

  • Futbol
  • Perşembe 03.08.2017
Milli Takım'da Fatih Terim ile yolların olaylı şekilde ayrılması sonrası önce Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e ardından Başakşehir Teknik Abdullah Avcı'ya teklif götüren ancak olumsuz yanıt alan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, rotayı Mircea Lucescu'ya çevirdi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in sarı-kırmızılı kulüpte futbolun başına getirmek için önceki gün Romanya'da görüştüğü Rumen teknik adam ile dün de Demirören bir araya gelerek teklif sundu. Başkanvekilleri Servet Yardımcı ve Ali Dürüst ile birlikte Bükreş'e uçan Demirören, Marriott Otel'de görüştüğü Luce'ye Milli Takım'ın başına geçmesini önerdi.

YARIN 14:30'DA İMZAYI ATIYOR
Yıllık 2.5 milyon Euro ücretle anlaşma yapılan 72 yaşındaki çalıştırıcı 2+1 yıllığına A Milli Takım'ın yeni patronu oldu. TFF tarafından yapılan açıklamada, Lucescu'nun teklifi kabul ettiği ve yarın saat 14:30'da imza töreni düzenleneceği bildirildi.

CV'Sİ KUPA DOLU...
Üçü Türkiye'de olmak üzere kariyeri boyunca 23 kupa kazanan 72 yaşındaki Lucescu, son olarak Zenit ile Rusya Süper Kupası'nı havaya kaldırdı. Deneyimli teknik adam 13 sezon süren Shakhtar Donetsk kariyerinde de birçok kupayı takımına kazandırırken, 1980'li yıllarda Romanya Milli Takımı'nı da çalıştırdı. Teknik adamlığı boyunca Dinamo Bükreş, Brescia, Inter, Rapid Bükreş, Galatasaray ve Beşiktaş'ı da çalıştıran Lucescu'nun hem Beşiktaş hem de Galatasaray ile birer Süper Lig şampiyonluğu ile beraber Galatasaray ile bir de UEFA Süper Kupası bulunuyor.

SABAH YİNE YANILMADI
Medyada A Milli Takım'ın başına Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı'nın getirildiği haberleri yer alırken, SABAH, dün TFF'nin rotayı Lucescu'ya çevirdiğini yazdı.

BİR GÖRÜŞ

ERMAN TOROĞLU: VURAL'IN TAHSİLİ DAHA FAZLA!

TÜRK futbolunun iflasıdır... TFF kendi kendini lağvederken, Türk teknik adamlar kendilerine sorsunlar: "Neden biz buralara gelemiyoruz?" Burada iki türlü iş var. Misal, Mustafa Denizli diyorsunuz... Denizli, Galatasaray'ı kurtarmaya geldi, olmadı. Eskişehir'e gitti, olmadı. Fatih Terim, saçma sapan işler yaptı, olmadı. Şenol Güneş tamam, Beşiktaş ile iyi gitti. Bir de Abdullah Avcı var istikrarlı giden... Başka kim var bana söyler misiniz? TV'ler ile iyi geçinenler, basında adamı olanlar, baron gibi geçinenler takım buluyor. Kısır döngüde "3 kuruş olsun benim olsun diyenler" Türk futbolunu bu hale getirdi. Sonra 1000 yaşındaki Lucescu geldi, bizde akıl hocası oluyor. Hayırlı işler... Lucescu ne yapacak merak ediyorum. Benim insanımı, benden daha iyi tanıyan bir insan olmaz. Yılmaz Vural neden yok? Vural'ın tahsili Lucescu'dan daha fazla.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN