Yine olay

Yapılan aramalarda bulunan döner bıçakları, atılan meşale ve torpillerin damga vurduğu Süper Kupa’da, maçın bitiş düdüğüyle birlikte taraftarlar sahaya daldı

Yine olay
Samsun'da oynanan Süper Kupa maçına tribün olayları damga vurdu. Karşılaşma öncesi Beşiktaşlı taraftarları stada taşıyan otobüslerde yapılan aramalarda özel yapım bıçak, çok sayıda döner bıçağı, pala, sopalar, maket bıçağı gibi çok sayıda delici ve kesici alet ele geçirilirken, maçın başlama düdüğüyle birlikte sahaya meşale ve torpil yağdı. İkinci yarı da aynı görüntülere sahne olurken, sahaya atılan bir bıçağı Quaresma, hakem Fırat Aydınus'a verdi. Cenk Tosun'un attığı golden sonra bazı holiganlar, sahaya girmeye çalışırken, film bitiş düdüğüyle koptu. Konyasporlu yüzlerce taraftar, zaferi kutlamak için sahaya daldı. Sonuçtan memnun olmayan Beşiktaşlı taraftarın sahaya girmesini ise güvenlik güçleri engelledi. Geçen yıl Konya'da Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan maçta da taraftarlar sahaya meşale yağdırmış, maç bir kaç kez durmuştu. Başakşehir ile Konyaspor arasındaki Türkiye Kupası finalinde de tribün olayları yaşanmıştı. Süper Lig'e çıkan ekibin belirlendiği Göztepe-Eskişehir finali ise tribün olayları nedeniyle 5 kez durmuştu.

'MÜSAADE ETMEYECEĞİZ'
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, tribün olayları ile ilgili sert konuştu. TFF ve yetkili kurumlarla bu işin üzerine gideceklerini belirten Bak, "En önemli işimiz sporda şiddeti önlemek olacak. Bize yakışmıyor. Spordaki holigan yapılarla mücadele edeceğiz. Futbolda şiddet dünyanın sorunu. Buna müsaade edemeyiz" diye konuştu.


Zaferi kutlamak isteyen Konyasporlu taraftarların sahaya girmesi büyük tehlike yarattı. Beşiktaşlı taraftarları ise polis güçlükle engelledi. Bu sırada bir güvenlik görevlisinin başı yarıldı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN