İstersek alırız

İstersek alırız

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıld ırım, transfer sürecine ilişkin heyecan yaratan açıklamalar yaptı:

  • Futbol
  • Çarşamba 09.08.2017
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, NTV Spor'da yayınlanan '%100 Futbol' programında SABAH Spor Yazarı Rıdvan Dilmen'in sarı-lacivert gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi. Yıldırım, transfer sürecine ilişkin camiayı heyecanlandıran itiraflarda bulundu. İşte Yıldırım'ın ağzından transfer çalışmaları:
Belki daha fazlası olabilir ancak arkadaşlarımız öncelikle dört transfer için çalışıyor. En az iki tane gelecek vadeden yabancı genç oyuncu da alacağız.
Süper Lig'de, Türkiye Kupası'nda ve Avrupa'da başarılı olmak için çalışma yapıyoruz. Dört transferin ikisi bitme aşamasına geldi. Santrfor ve orta sahaya hücuma dönük oyuncu bakıyoruz.
Sol bek konusunda henüz bir tablo yok ama olabilir. Bir iki gün daha sabredelim. İmza atılmadan her şeyi açıklarsak bozulabiliyor.

'EMRE MOR İÇİN YENİ TEKLİF YAPTIK, YANITINI BEKLİYORUZ'
Parasal bir sıkıntımız yok. Forma reklamını önümüzdeki hafta bağlamış olacağız. Bunlar da gelince bütçe belirli bir noktaya ulaşmış olacak.
Lucas Lima'nın sözleşmesi Aralık'ta bitiyor. Santos, Lima'yı bırakmak istemiyor. Ben Arfa ise kulübü Paris'ten 13 milyon Euro alacağı olduğunu, bu sorunu çözmeden yanıt veremeyeceğini söylüyor.
Ben Arfa da Lima da şartlar uygun olursa transfer olabilir. Almak istersek alacak gücümüz var. Bu problemleri çözeriz.
Emre Mor için dün (önceki gün) yeni bir teklif yaptık. İki milyon Euro kiralama, sekiz milyon Euro ise satın alma opsiyonu için teklif ettik. Daha geri dönüş yapmadılar. Dortmund, Inter'den bir oyuncu istediği için çocuğa 'git' baskısı yapıyor.

EN BÜYÜK TRANSFERİMİZ AYKUT KOCAMAN'DIR
Van Persie için hayal kırıklığımız yok. İngiltere'de 80 bin kişi onun ismini bağırıyordu. Sakatlığı verimli olamasını engelledi. Bize gelmeden önce sakatlığı varmış, o dönemki İtalyan sportif direktörümüz Terraneo, sakatlığını saklamış. Şu an elinden geleni yapıyor.
Ozan Tufan için teklif geldiği iddiaları doğru değil. Menajerleri, "10-12 milyon Euro civarında teklif getireceğiz" dediler, ama sonuç yok.
Altyapıdan çıkan orta saha oyuncumuz Oğuz Kaan için Manchester City, 5 milyon Euro teklif etti. Satmadık. Bu sezon ilk 11'de oynarsa kimse şaşırmasın.
Aykut Kocaman en büyük transferimizdir. Kendisini çok geliştirdi. Önceden olaylara daha düz bakıyordu.
Aykut Hoca'nın getirdiği enerjiyle, tribünler geri dönüş yaptı. Kombine sayısı 18 bini geçti, 20 bini aşar..

TFF İSTİFA ETMELİ
Aziz Yıldırım, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nu bir kez daha istifaya çağırdı... Yıldırım, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: "Basına açıklama yapıyorum, ceza veriyorlar. Aralık ayının sonuna kadar cezalıyım. Bugün bu TFF Samsun'daki görüntüsü sonrası istifa etmeli. Beceriksizler çünkü. Yine ceza verecekler bana ama önemli değil. Fatih Terim olayında Şekip Bey (Mosturoğlu) dedi ki, 'Tazminat ödenirse takipçisi olacağız!' Fatih Terim'i sokağa atıyorsunuz, sonra para ödemeyeceğim. Çocuk oyuncağı değil bu. Ödemeyeceğim, konuşacağım falan yok."

BU 'ELMAS' ÇOK DEĞERLENECEK
El if Elmas ile sözleşmeyi imzaladık ancak henüz 18 yaşına girmediği için profesyonel olamıyor. FIFA nezdinde bu problemi çözmek için uğraşıyoruz. Çok kısa bir süre ile yaşı tutmuyor. 22 ya da da 26 kulüp, Elif Elmas'ın peşindeydi. Çok şükür Fenerbahçe'ye kazandırdık. Avrupalı menajerler ilerleyen yıllarda çok çok iyi bir oyuncu olağını, çok yüksek değerlere ulaşacağını söylüyor. Aykut hoca da Elmas'tan çok umutlu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR EDERİM
Cumhurbaş kanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hainleri bünyesinde toplayan FETÖ Terör Örgütü ile mücadele için büyük çaba harcadığına dikkat çeken Aziz Yıldırım, "Bu FETÖ Örgütü'ne karşı yürütülen başarılı operasyonlar için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN