Talisca ’ya geçici lisansı TFF verecek

Talisca ’ya geçici lisansı TFF verecek

  • Futbol
  • Perşembe 10.08.2017
BEŞİKTAŞ'A Talisca müjdesi... Benfica'nın gerekli evrakları göndermemesi nedeniyle lisansı çıkarılmayan Brezilyalı futbolcu için siyah-beyazlı yönetim, FIFA'ya başvurmuştu. Beşiktaş'ın başvurusunu değerlendiren FIFA, "Bizim değerlendirmemize göre oyuncu Türkiye'de faal olarak futbol oynuyor. Burada bizim vereceğimiz bir karar yoktur, lisans konusundaki kararı TFF verecektir" yanıtını verdi. Beşiktaş da bu cevabın ardından TFF'ye başvuruda bulundu. TFF'nin bugün konuyu değerlendirip Talisca'ya geçici lisansı vermesi bekleniyor.

BENFİCA 'YA TOKAT GİBİ CEVAP
Benfica'nın lisans konusunda çamura yatması Anderson Talisca'yı da kızdırdı. Brezilyalı futbolcu, dün sosyal medyadan bir açıklama yapıp, "Ailemle birlikte Beşiktaş'ta mutluyum, bir yere gitmiyorum" diyerek, siyah-beyazlı takımdan ayrılmak istemediğini vurguladı. Talisca'nın geçici lisansı için FIFA'nın topu attığı TFF'nin kararı bugün olumlu vermesi bekleniyor. Bu arada Başkan Fikret Orman'ın yaşanan krizde tavrını Beşiktaş'tan yana koyan yıldız futbolcuya jest yaparak maaşını 1.6 milyon Euro'dan 2.2 milyon Euro'ya yükseltme kararı aldığı öğrenildi.

BEŞİKTAŞ 13 YIL SONRA KâR ETTİ
Son iki sezonu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş, sportif başarılarını finansal tablolarına da taşıdı. Mayıs 2017 faaliyet dönemi sonu konsolide mali tablolarını açıklayan Beşiktaş Futbol A.Ş., 583 milyon TL gelir ve 146 milyon TL brüt satış kârı elde ederken, 4.7 milyon TL net dönem kârına ulaştı. 13 yıl aradan sonra ilk kez net kâr açıklayan Beşiktaş, ayrıca geçen mali döneme göre gelirlerini de yüzde 43 gibi önemli ölçüde arttırma başarısı gösterdi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN