Agresif ama kontrollüyüm

Agresif ama kontrollüyüm
Beşiktaş, son transferi Gary Medel'i dün basına tanıttı. Inter'den 3 yıllığına kadroya katılan Şilili stoper, kendisine başka teklifler gelmesine rağmen tercihini siyah-beyazlı takımdan yana kullandığını söyledi. Türkiye'nin en önemli kulübüne geldiğini belirten Medel, "Beşiktaş her geçen gün daha da gelişiyor. Boca'dan da teklif aldım ama en az onlar kadar ateşli taraftarı olan Beşiktaş'ı tercih ettim" dedi. Marcelo Bielsa'nın, "Medel saha içinde takım için ölür" sözleri hakkında da konuşan Medel, "Saha içinde agresif bir futbolcuyum. Her şeyimi hatta daha fazlasını veririm. Önceden bu hareketlerim yüzünden kart gördüğüm oluyordu ama artık fazla kart görmüyorum" diye konuştu. Gary Medel, hem stoperde hem de orta sahada oynayabildiğini de sözlerine ekledi. Bu arada Medel lisansı yetişmediği için bugünkü karşılaşmada forma giyemeyecek.

EFENDİ PİTBULL
Medel'in, lakabının Galatasaray'ın eski futbolcusu Felipe Melo gibi 'Pitbull' olduğunun hatırlatılması üzerine araya giren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Bu efendi bir defa. Efendi Beşiktaş" ifadelerini kullandı. Gary Medel ise Brezilyalı futbolcu ile Inter'de beraber oynadıklarını aktararak, "Melo'ya saygım var. Ben de onun Türkiye'de bıraktığı başarıların üstüne çıkmak ve arkamda güzel izler bırakmak istiyorum" diye konuştu.

12 NUMARA GİYECEK
Şilili stoper Gary Medel, 12 numaranın taraftarı simgelediğini vurgulayarak, "Beşiktaş'ın büyük taraftarı var. 12 numarayı seçtim, çünkü 12 numara taraftarın numarası" dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN