Erdal Torunoğulları'ndan flaş Fikret Orman açıklaması! Erdal Torunoğulları kimdir?

Erdal Torunoğulları'ndan flaş Fikret Orman açıklaması! Erdal Torunoğulları kimdir?

Erdal Torunoğulları, "Her şeyde olduğu gibi Fikret Bey ve ekibi kura çekiminde de kendileri bulunmak istediler. Ben de o karede yer almak istemedim ve o yüzden seyahatimi iptal ettim" dedi. Erdal Torunoğulları kimdir?

  • Futbol
  • Cuma 25.08.2017 10:09

Beşiktaş'ın Dış İlişkiler ve UEFA'dan Sorumlu Yöneticisi Erdal Torunoğulları, Şampiyonlar Ligi kurasını değerlendirdi. Erdal Torunoğulları'ndan flaş Fikret Orman açıklaması geldi!

Erdal Torunoğulları, ''Şampiyonlar Ligi dünyanın en büyük üç organizasyonundan birisi. Burada yer almak büyük bir keyif ve gurur. Geçen yıl son anda gruptan çıkamadık ama sebebini zaten herkes biliyor tekrar konuşmaya gerek yok. Bu sezon bunu başarmak ve gruptan çıkmak istiyoruz.Bunu başarırsak kendi adımıza çok büyük bir eşiği atlamış oluruz. Diğer gruplara nazaran ilk başta kolay gibi görünse de zor bir grup olduğunu düşünüyorum.Monaco Fransa şampiyonu, Porto da çok iyi ve Leipzig ise yükselişte olan bir takım. Elimizden gelenin en iyisini yapıp bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum" dedi.

''FİKRET BEY VE EKİBİ KURA ÇEKİMİNDE KENDİLERİ BULUNMAK İSTEDİ''

Hem UEFA'dan hem de dış ilişkilerden sorumlu olan ve geçen sezonlardaki Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kuralarına katılan Torunoğulları, bu kez kura çekimine gitmeme sebebini de açıklarken oldukça sitemli konuştu.

Torunoğulları kura çekimine gitmeme sebebini ''UEFA'dan ve Dış ilişkilerden sorumlu olduğum için Avrupa maçlarında kura çekimi görevi bana aitti. Ancak her şeyde olduğu gibi Fikret Bey ve ekibi kura çekiminde de kendileri bulunmak istediler. Ben de o karede yer almak istemedim ve o yüzden seyahatimi iptal ettim'' diye açıkladı.

Erdal Torunoğulları kimdir?

Erdal Torunoğulları, 21 Nisan 1964'te Kars'ta 8 çocuklu bir ailede doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kars'ta yaptı. Üniversite öğrenimini Ankara ve Gaziantep'te ODTÜ'de devam ettirdi. ODTÜ Gıda Mühendisliği üçüncü sınıfta okurken 1988'te Hollanda'ya yerleşerek bu ülkede ticaret hayatına başladı.

Erdal Torunoğulları aile firması olan ve aralarında farklı sektörlerde İngilizler, Hollandalılar ve İtalyanlarla ortaklıkları bulunan, 25 ülkede 32 firmayla faaliyetlerine devam eden Edelstaal Group'ta Başkan Yardımcılığı ve CEO'luk yapmaktadır.

Haziran 2013'te Beşiktaş Jimnastijk Kulübü A.Ş'nin başkanlığına seçilen Fikret Orman'ın listesinden kulüp yönetimindeki (Futbol Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi) görevlerine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN