Sadece aptallar fikir değiştirmez

Sadece aptallar fikir değiştirmez

“İlk olarak bu benimle oyuncu arasında. Listeyi ilk maçlara bakarak vermiştim. Oğuzhan’ı formda görmedim. Son karşılaşmayı seyrettim. Bu da düşüncelerimi değiştirdi. Kendisi ile aramızda hiçbir problem yok”

"Önemli olan yaptığınız hatayı bir daha tekrarlamamaktır"
Milli Takımlar Teknik Direktörü Mircea Lucescu, dün düzenlediği basın toplantısında ilk etapta aday kadroya çağrılmayan Beşiktaş'ın kaptanı Oğuzhan Özyakup'un sonradan davet edilmesiyle ilgili soruya samimi bir cevap verdi. Oyuncuyu bizzat kendisinin aradığını belirten Rumen hoca, "Bu benimle Oğuzhan arasında olan bir şey. Sadece aptallar fikirlerini değiştirmez. Listeyi ilk maçlara bakarak verdim. Oğuzhan'ı Beşiktaş'ın kaptanı olarak formda görmedim" diye konuştu. Daha sonra siyah-beyazlıların, Bursaspor ile oynadığı karşılaşmayı izlediğini anlatan Lucescu, "Bu da düşüncelerimi değiştirdi. Kendisiyle görüşüp, 'Bu saatten sonra sana bağlı, seni burada görmek istiyorum' dedim. Aramızda zaten hiçbir sorun yok. Önemli olan hata yaptığınız zaman, bunu tekrar etmemektir. Bu konuda artık problem kalmadı" ifadelerini kullandı.

'ARDA TURAN AFFI HAK EDİYOR'
Lucescu, Arda Turan'ın Milli Takım'ı bırakma kararı aldığı süreçte yaşananlar ve bir basın mensubunu uçakta tartaklamasıyla ilgili soruya şu yanıtı verdi: "Herkesin hayatında bir şansı daha olması gerekiyor. Bir kişiyi direkt cezalandırmayı doğru bulmuyorum. Onunla konuştuğum zaman 'Benim kalbim Türkiye için atıyor. Yüzde yüz Türküm' dedi. Sonuçta bizimle beraber. Aynı yolda birlikte yürüyoruz. Umut ediyorum, basın da yardımcı olacak. Geçmişte Türk futboluna verdiği bütün emeklerin karşılığında affedilmeyi hak ettiğini düşünüyorum. Aynı şeylere devam ederse ayrı bir olay. Ben insanları bu şekilde yargılarım. Kendisi de bana bu konuda çok üzgün olduğunu söyledi."

'UKRAYNA BİZDEN ŞANSLI'
Lucescu oynayacakları iki maçın önemine vurgu yaparak, sözlerini şöyle tamamladı: Bu yüzden en iyi Türk oyuncuları Milli Takıma aldım. En iyileri, en tecrübelileri… Takım motivasyonunu ortaya koyacakları ruhla yükseltmeleri için… Bu maçları sadece gençlerle kazanamazsınız. Ukrayna ile oynadığımız son maçta onlar bizden 7 kilometre daha fazla koştular. Onlara boş alan bırakmamalıyız. Ukrayna ile aramda güçlü bir bağ var. Bana karşı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Ben de eski öğrencilerime karşı kazanmak için daha fazlasını vereceğim. Ukrayna bu konuda daha şanslı. Çünkü 40 bin seyirci önünde oynayacaklar. Rusya'da olmak istiyorlar. Ama sadece onlar değil biz de…"

'YABANCI SAYISINI TARTIŞMAK LAZIM!'
Yaba ncı sayısı hakkında görüşü istenen Rumen çalıştırıcı, "Takımlara baktığınızda 2-3 tane Türk oyuncu var. En fazla 4 tane ile Trabzonspor. Tabii ki bu durum seçim yapmayı güçleştiriyor. Ancak bu sadece Türkiye'de değil, her yerde böyle. Bu konuda tartışıp görüşmek, uzun uzun konuşmak lazım" değerlendirmesini yaptı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN