Denayer evine döndü

İki sezon önce kiralık oynadığı Galatasaray ile bağlarını hiç koparmayan Belçikalı stoperin, “Asla başka takıma gitmem” tavrı üzerine Manchester City de pes etti. Denayer 1 sezon kiralık olarak sarı-kırmızılı formayı giyecek

Denayer evine döndü

Galatasaray, Jason Denayer transferinde mutlu sona ulaştı ve Belçikalı savunmacıyı kiraladı... Brighton, Wolfsburg, Real Betis, Girona, Bordeaux ve Standart Liege'in transfer teklifini geri çevirerek Galatasaray'a gelmek için kulübüyle pazarlık masasına oturan Denayer, "Kariyerime Galatasaray'da devam etmek istiyorum, bu konuda son derece kararlıyım. İstanbul'da alışkın olduğum bir yaşam ve çevrem var" demişti. Denayer'in bu ısrarı üzerine geri adım atan İngilizler, daha önce "8 milyon Euro'ya satarız" dedikleri Belçikalı'yı bir sezonluğuna sarı-kırmızılı kulübe kiralamayı kabul etti. Denayer'in Avrupa'daki transfer dönemi sonuna kadar Galatasaray'ı beklemesi de bu kararda etkili oldu. Manchester City'ye 500 bin Euro kiralama bedeli ödeyecek olan Galatasaray'ın ise Belçikalı'yı stoper oynatacağına dair kulübüne söz verdiği ortaya çıktı. Denayer'in de imaj hakları ile birlikte 1 milyon 250 bin Euro alacağı belirtildi.

28
2015/16 sezonunu Galatasaray'da geçiren Denayer çıktığı 28 maçın yarısında stoper, yarısında ise sağ bek bölgesinde şans bulmuştu.


Geçen sene transferin son gününde G.Saray için havaalanında bekleyen ancak istediği haber gelmeyen Belçikalı oyuncu 1 sene rötarlı da olsa dün gece İstanbul'a geldi. Denayer'i sarı-kırmızlı taraftarlar büyük coşkuyla karşıladı.

SEKİZİNCİ TRANSFER

Younes Belhanda (D.Kiev)
Badou Ndiaye (Osmanlı)
Maicon (Sao Paulo)
Fernando (Man.City)
Feghouli (West Ham)
Mariano (Sevilla)
Gomis (Swansea)
Jason Denayer (Man.City)

BİZE ULAŞIN