Kaybeden biter

A Milli Takım’ın başında ilk sınavına çıkacak olan Lucescu, Ukrayna maçının önemini böyle özetlerken, oyuncularına güvendiğini söyledi: “Çok önemli ve zor bir görevleri olduğunu biliyorlar. 4 maçı da kazanmamız gerekiyor. 10 puan bile üst tura yetmeyebilir” Yarın (bugün) yenilecek olan üst turu kaybedecek, iki takım da bunun bilinciyle sahaya çıkacak

Kaybeden biter
A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna basınının ortamı gerecek sorularını usta manevralarla geçiştirdi. İşte Rumen hocanın dünkü açıklamalarından öne çıkanlar: "Oyuncularımla çalışmak için sadece 3 günüm oldu. Ama onların oldukça fazla maçını seyrettim. Oyuncularım çok dikkatli. Önemli ve zor bir görevleri olduğunun farkındalar. 4 maçı da kazanmamız gerekiyor. 10 puan belki bizi üst tura taşımayabilir. Futbolda her şey mümkün. Oyuncularım yapabileceklerine inanıyorlar, ben de onların kalitesine inanıyorum."

TÜRKİYE TÜM KUPALARI ALSIN
"Ukrayna çok iyi oyuncu grubundan oluşan bir ekip. Çok organizeler. Onlar da umutlarını devam ettirmek için kazanmak isteyecekler. Biz de kazanırsak, gruptaki şansımız devam etmiş olacak. Hırvatistan ve İzlanda maçlarını evimizde oynayacağız. Yarın (bugün) kaybedecek olan üst turu kaybedecek." Bu arada Konoplyanka'nın 'Lucescu'yu yenmeyi seviyorum' sözleri hatırlatılan tecrübeli çalıştırıcı, "Ben de Ukrayna da kazanmayı seviyoruz. Tüm maçlar aklımda... Hayat bu... Şimdi Türkiye'de çalışıyorum ve Türkiye'nin yer aldığı tüm kupaları kazanmasını istiyorum" diye konuştu.

SHEVCHENKO'NUN SİSTEMİNDE KENDİ OYUNUMU GÖRÜYORUM
İtalyan La Gazetta Della Sport, Ukrayna-Türkiye maçı öncesi uzun yıllar bu ülkenin takımı Shakhtar Donetsk'i çalıştıran Lucescu ile yaptığı röportajı "Ukraynam benim, seni yenmek zorundayım" başlığı ile yayımladı. İşte o röportajdan çarpıcı başlıklar:
Ukrayna futbolunda çok şey değiştirdim. Shakhtar'da geliştirdiğim sistemi Shevchenko'nun sisteminde görüyorum.
Ukrayna'ya teknik beceri, tecrübe ve mücadelemizle karşılık vereceğiz. Bu nedenle son defa büyük bir turnuvada oynama şansı olabilecek oyuncuları kadroya çağırdım.
Türkiye'den 2004 yılında ayrıldım. O dönem sahada 7 Türk oyuncu vardı ve büyük işler yapıldı. Artık sınırsız yabancı ile oynuyorlar. Kulüpler milli takıma yardımcı olmalı.
Hakan Çalhanoğlu Milan'da iyi işler yapabilir. Olağanüstü kalitesi var. Cengiz Ünder Türkiye'nin alt liglerinde oynuyordu. Roma'ya transfer olduğuna göre kalitesi var demektir.
Video Yardımcı Hakem sistemini beğenmiyorum. Futbol yaşamdır. Yaşamın özü heyecandır. VAR sistemi oyunun heyecanını kesiyor

Ukraynalı bir gazeteci Lucescu'ya İtalya basınına yaptığı 'Shevchenko'da kendi oyunumu görüyorum' sözlerini hatırlattı. Rumen hoca, "Gerekli şeyleri o röportajda söyledim' deyip başka soru almadı.

EMRE: BU ARMANIN KIYMETİNİ BİLİYORUZ
Uzun bir aradan sonra Milli Takım'a dönen Emre dün Lucescu ile birlikte basının karşısına çıkıp, şunları söyledi: "19 yaşında Mustafa hoca (Denizli) çağırdığında duygularım neyse aynı duygu içindeyim. Biz Türkler üzerimizdeki armanın kıymetini bilen insanların. Genç aynı zamanda tecrübeli bir oyuncu grubu gördüm. Ben de görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Hem hocamız hem de benim katılmamla iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Kendi takımıma, başkan ve hocama da teşekkür ediyorum onların sayesinde buradayım."

HOCALARIN MAÇI DEĞİL
Ukrayna Teknik Direktörü Shevchenko, maç öncesi sürekli olarak Lucescu ile karşılaştırılmasını eleştirdi: "Bu maç Shevchenko- Lucescu maçı değil. Lucescu'ya saygı duyuyorum. Zaten Türkiye neden teknik adam değiştirdi anlamış değilim. Fatih Terim genç, Lucescu tecrübeli oyuncuları çağırdı." Grubun favorisinin Hırvatistan ile İzlanda olduğunu belirten Shevchenko, "Gruptan çıkmak istiyoruz hedefimiz galibiyet" derken, Arda'nın milli takıma dönmesini, "Çok iyi oyuncu. Ona saygı duyuyorum" sözleriyle yorumladı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN