Rakibin nasırına kadar biliyor

Lucescu, Ukrayna maçı öncesi yaptığı analizleri ve takımdaki uygulamalarıyla futbolcuları şaşkına çevirdi

Rakibin nasırına kadar biliyor
Teknik direktör Fatih Terim ile yolların ayrılmasının ardından 2 Ağustos'ta 2+1 yıllık sözleşme imzalayan ve göreve getirilmesinden tam 1 ay sonra Ukrayna karşısına çıkacak olan Lucescu, tavrı ve tarzı ile kampta tüm futbolcuları kendine hayran bıraktı. İşte birlikte geçen 5 günde yaşananlar:

RAKİBİ A'DAN Z'YE ANALİZ ETTİ!
Lucescu'nun rakip analizi futbolcuları şaşkına çevirdi. Riva'daki basın toplantısında, "Ukrayna bizden daha takım, onları durdurmanın yollarını aramalıyız" diyerek sergilenecek oyun felsefesi hakkında ipuçları veren tecrübeli çalıştırıcı, özellikle Ukrayna'nın hücum silahları Konoplyanka ve Yarmolenko üzerinde durdu. Bu iki futbolcunun kaleden nasıl uzak tutulacağının deşifresini paylaşan Rumen hoca, rakip futbolcuların ayağındaki nasırdan, daha önce geçirdikleri sakatlıklara, defanstaki oyuncuların zaaflarından, hücumun nasıl etkisiz hale geleceğine kadar her şeyi anlattı.

GOL İÇİN ACELE ETMEYİN
Ukrayna'nın en büyük silahının sabırla açık beklemesi olduğunu belirten Lucescu, oyuncularına şu uyarıyı yaptı: "Sizi üzerlerine çekip, takım bloğunu bozarak gol buluyorlar. Gol için acele etmeyin. Vazgeçilmez olan onların oyun disiplinini bozmamız. Orta sahada ve savunmada açık vermeyeceğiz. Gol yemezsek, bu maçı kazanabiliriz. Onların tuzağına düşmeden onları tuzağa düşürmeliyiz."

KURAL VE YASAĞIM YOK
Bu arada Federasyon yetkililerinın kamp öncesi Lucescu'dan uyulmasını istediği yasaklar ve kurallar olup olmadığını öğrenmek istediği ama çarpıcı bir yanıt aldığı da öğrenildi. Rumen hoca, "Burası Türk Milli Takımı… Buraya gelen futbolcular dünyanın en iyi takımlarında oynuyor. Kendi otokontrollerini sağlayacak kadar profesyoneller. Yasağa ya da kurala gerek yok" dedi.

ÜÇ YIL ARADAN SONRA AY-YILDIZLI TAKIMDA
Ukrayna maçında gözler son olarak 2014'ün Ağustos ayında milli takıma çağrılan ve 3 yıl aradan sonra ay-yıldızlı takımla sahaya çıkacak olan Emre Belözoğlu'nda olacak. 37 yaşındaki tecrübeli yıldız, Başakşehir'deki performansıyla Rumen hocadan formayı aldı.

Emre Belözoğlu kariyeri boyunca A Milli Takım formasını 92 kez giyerken, 9 gol attı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN