Size söz F.Bahçe’de oynamam

Galatasaray’ın genç oyuncularıyla bir araya gelen Bafetimbi Gomis, “Bir hayal için birçok futbolcu bu takıma geldik. Hedefimiz şampiyonluklar kazanmak. Fransa’da Saint-Etienne’den ayrılıp Lyon’a gitmiştim. Ama size temin ederim ki Fenerbahçe’de oynamayacağım” ifadesini kullandı

Size söz F.Bahçe’de oynamam

Attığı goller ve sonrasında yaptığı panter yürüyüşüyle Galatasaraylı taraftarın gönlünde taht kuran yeni transfer Bafetimbi Gomis, sarıkırmızılı kulübün U12 takımı ile bir araya geldi. Görev yaptığı 5 maçta 4 gol, 2 asistle oynayan Fransız golcü, geleceğin yıldızlarıyla neşeli bir sohbet gerçekleştirdi. İşte Gomis'in sözlerinden öne çıkanlar:
Beni Fenerbahçe ve Galatasaray da istedi. Ama ben yaptığım 'panter' sevincinin Galatasaray ile daha çok özdeşleşeceği söylendiği için burayı tercih ettim. Aslan ile panteri aslında birleştirip ne kadar güzel bir ikili ortaya çıktığını gördüm.

TARİH YAZMAK İSTİYORUZ
Galatasaray taraftarı beni çok heyecanlandırıyor. Özellikle son maçta birçok kez ofsayta düştüm ama taraftarlar beni oyuna dahil etmek için sürükledi.
Fransa'da Saint-Etienne'den ayrılıp Lyon'a gittim. Çünkü Saint- Etienne'in maddi sıkıntıları vardı. Hem Saint-Etienne para kazandı hem de ben Şampiyonlar Ligi'nde oynadım. Ama size şunu temin ederim ki Fenerbahçe'de oynamayacağım.
2 senelik kötü sonuçların ardından iyi bir takım kurma hayaliyle birçok futbolcu bir araya geldik. Bundan sonraki hedefimiz de şampiyonluklar ve kupalar elde edip Galatasaray tarihine adımızı yazdırmak.

BAZI GECELER AĞLIYORDUM
Genç bir oyuncuyken büyük zorluklar yaşadığını söyleyen Gomis, "Disiplinli olarak çalışırsanız güçlü bir hale gelebilirsiniz" dedi
Genç futbolculara tavsiyelerde bulunan Gomis, kendisini star olarak görmemelerini söyledi. Bütün oyuncular gibi Galatasaray kulübüne hizmet ettiğini söyleyen 32 yaşındaki futbolcu, "Ben de sizlerin arasından geldim, sizler gibi öğrenci oldum. Saint-Etienne'deyken yatılı olarak kalıyordum. Arada antrenman yapıyorduk, maçlara çıkıyorduk, kimi zaman sahaya bile alınmıyordum. Bazı geceler bu nedenle ağladığım bile oluyordu. Bunların hepsini güçlü olarak aştım. Oynamak istiyordum ve her gün bunun için çalıştım. Çok fazla çalıştım. Eğitmenlerimi iyi dinledim, onların koydukları kuralları yerine getirdim. Futbolda disiplin çok önemli. Disiplinli çalışırsanız güçlü bir hale gelebilirsiniz. Sizler ileride çok önemli futbolcular olabilirsiniz" dedi. Geçen sezon Marsilya'da 20'ye yakın gol attığını da vurgulayan Gomis, "Bu sene Galatasaray'da bunun da ötesine geçmek ve daha iyi bir sezon geçirmek için çalışacağım" diye konuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN