90 dakika bizi uyuttunuz şimdi size iyi uykular!

A Milli Takım’ın yeni hocası Mircea Lucescu, ilk maçında çok tartışılan kadro tercihi ile yenilgiye zemin hazırladı. Ay-Yıldızlılar, Ukrayna deplasmanında hiçbir varlık gösteremedi. Hakem Borbalan ve yardımcısı, Yarmalenko’nun ilk golünde açık ofsaytı göremedi, auttan ortalanan ikinci golde de ayakta uyudu, bir de penaltımızı vermedi

90 dakika bizi uyuttunuz şimdi size iyi uykular!
Hırvatistan maçı öncesi Milli Takım'ın Rusya umutları artık pamuk ipliğine bağlı
Millilerimiz maçın başlamasıyla ev sahibinin sağlı sollu bindirmeleri karşısında topu ve oyunu kontrol etmekte zorlandı. 36'lik Emre Belözoğlu'na fiziksel destek versin diye Arda'nın yerine 11'e alınan Tolga ve Ozan Tufan bekleneni veremeyince orta sahayı kaybettik. 18'de ve 42'de Yarmolenko'nun golleri geldi. İlk yarıda Emre'nin şutu dışında pozisyon üretememizin diğer nedeni de sağ ve sol beklerimizin vasat futboluydu. İkinci yarı Ozan'ın çıkıp Oğuzhan'ın girmesi ve 2-0'ın etkisiyle rakibin daha sakin ve geride oyun kurması orta sahayı toparladı. Sahanın en diri ve iyisinin 36'lık Emre, Volkan Babacan ve Mehmet Topal olması maçın aslında özetiydi. Ukrayna'nın kaçırdıklarını saymazsak İspanyol hakem 75'te Cengiz'in penaltısını verse beraberlik için umutlanabilirdik. Ancak Ukrayna'nın 70'ten sonra atakları aman daha fazla yemeyelim hissini de uyandırdı. Dün gece grubun yıldızı Ukrayna oldu. Hırvatistan maçı bizim 2018 Dünya Kupası kader maçımız haline geldi.

Fin ikramını elimizin tersiyle ittik
Milli Takımımızın yer aldığı I Grubu'nda hiçbir iddiası bulunmayan Finlandiya evinde İzlanda'yı 1-0 yendi. İzlanda, üçüncü sıraya gerilerken, Ay-Yıldızlılılar Ukrayna'ya mağlup olarak bu fırsatı değerlendiremedi. Karşılaşmanın tek golünü atan Alexander Ring, Finlandiya'ya gruptaki ilk galibiyetini getirdi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN