Hırvatlar Vida ile emaneti geri aldı

Yoğun yağmur yağışı nedeniyle ertelenen maçın devamında Kosova’yı Beşiktaş’ın gözdesiyle deviren Hırvatlar, 1 günlüğüne Ukrayna’ya bıraktıkları liderlik koltuğuna tekrar kuruldu

Hırvatlar Vida ile emaneti geri aldı
Maksimir Stadı'nda hakemin erteleme kararı verdiği 22. dakikadan itibaren oynanan karşılaşmada, ev sahibi Hırvatistan, grup sonuncusu Kosova karşısında üstün bir oyun ortaya koyarken, aradığı gol pozisyonlarını bulamadı. İlk 45 dakika golsüz berabere biterken oyunun son bölümünde baskısını artıran Hırvatlar, Beşiktaş'ın transfer etmek için yoğun çaba harcadığı Domagoj Vida'nın golüyle rakibini yenerek puanını 16'ya çıkardı ve 1 günlüğüne Ukrayna'ya bıraktığı liderlik koltuğuna tekrar oturdu. Vida'nın kafa vuruşuyla ağları bulduğu pozisyonun ortasını ise Luka Modric yaptı.

'OYNARIZ' DEDİLER MAÇ YARIN SAAT 21:45'TE
Hırvatistan'ın Kosova ile oynadığı maç yoğun yağmur nedeniyle yarıda kalınca, Türkiye ile oynayacağı maçın ertelenmesi gündeme gelmişti. Ancak Hırvatlar, FIFA'nın "Çarşamba günü oynatabiliriz" teklifine, "Bizim için sorun yok. Bir gün arayla maç oynayabilecek kadroya sahibiz" deyince programın aynen uygulanmasına karar verildi.

ESKİŞEHİR KAPALI GİŞE
Türkiye-Hırvatistan mücadelesi daha önceden planlandığı gibi yarın 21.45'te Eskişehir Atatürk Stadı'nda oynanacak. Hırvatlar karşılaşma için bilet talebinde bulunmadığı için 35 bin kişilik Atatürk Stadı'nın tamamında Türkler olacak. Karşılaşmanın biletleri günler öncesi satışa çıktığı gibi tükenmişti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN