Bizim futbolcularımızı hedef aldılar

Bayramlaşma töreninde konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım sert çıktı: "Sosyal medyada eksen kayması var. Ukrayna ile oynadığımız milli maçtan sonra bizim oyuncularımız hedef alındı. Çocuklar daha 20. dakikada yuhalanıyor. Zaten temel yok, elleri ayakları birbirine dolanıyor." "Ozan Tufan'a 7 milyon bonservis verdik. Ne oldu, 'Tu kaka' yaptık hep beraber..."

Bizim futbolcularımızı hedef aldılar
Fenerbahçe camiası, Kurban Bayramı'nın son günü Faruk Ilgaz Tesisleri'nde bir araya geldi. Başkan Aziz Yıldırım, Futbol Takımı Teknik Direktörü Aykut Kocaman, futbolcu Alper Potuk, Fenerbahçe Doğuş Koçu Zeljko Obradovic ve tüm basketbolcular bayramlaşma törenine katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Yıldırım, transfer, Milli Takım ve yabancı sayısına değindi. Milli Takım için kimsenin gerçek sorunları tartışmadığından yakınan Yıldırım, "Herkesin maç sonrasında söylediği şeyler aynı. 'Şener kötü, İsmail kötü, Topal orada oynar mı?' Konu hep aynı. Sorun yabancı sayısı falan değil. Bunun örnekleri var. Almanya, Belçika, İsviçre, Polonya örnekleri var. Almanya futbolu 2000 yılında batmıştı. Ama plan ve organizasyon yaptılar. Ve bu planları uygulayarak üreten ülkeler haline geldiler. Bizde Aykut hoca Ahmethan'ı oynattı diye eleştiriliyor" dedi. Kocaman bu noktada sohbete dahil olarak, "Orta ve uzun vadeli planları konuşabilmek lazım. Ama mümkün olamıyor" yorumunda bulundu.

TFF'NİN BÜTÜN LİGLERİ YENİDEN DİZAYN ETMESİ LAZIM
Aziz Yıldırım, asıl sorunun bir planın olmaması olduğunu ifade ederek, "TFF'nin en tepeden başlayarak bütün ligleri yeniden dizayn etmesi lazım. Hepiniz Altınordu örneğini veriyorsunuz. Ama tek başına Altınordu ne yapacak? Her takımın bu şekilde olaya bakması ve TFF'nin bu planı uygulaması lazım. Ve inanın bunu yapmak çok zor bir şey değil" diye konuştu. Başkan Yıldırım, Ukrayna maçında hakem hatalarının sonucu belirlediğini kaydederken, "Milli maçta bir gol ofsayt, bir gol de dışardan geliyor. Bugün sormadım ama Şener'e sorsam belki, 'Top dışardan geldiği için bıraktım adamı' diyecek. Ayrıca verilmeyen bir de penaltımız var. Elbette sonucun ne olacağını bilemezsiniz ama karşılaşmada hakem kararları farklı olsaydı 1-0 biz kazanıyorduk maçı" ifadelerini kullandı.BAŞKAN MASALARI TEK TEK GEZDİ
Fenerba hçe Kulübü'nde dün geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen törende yoğun ilgiyle karşılaşan başkan Aziz Yıldırım, masaları tek tek gezerek katılımcılarla bayramlaştı. Bir süre teknik direktör Aykut Kocaman ile de konuşan Yıldırım, bayramlaşmanın ardından sarı-lacivertlilerle fotoğraf çektirdi. Başkan Yıldırım, daha sonra bir süre yönetim kurulu üyeleri ve taraftarlarla sohbet etti.

OZAN TÜRK FUTBOLUNUN GELECEĞİYDİ
Türkiye'de özellikle sosyal medya sonrasında eksen kayması yaşandığını belirten Aziz Yıldırım, "Maç başlarken 'Yenilsen de yensen de seninleyiz' diyorlar. 20. dakikadan sonra ise 22 yaşında çocuğu (Ozan Tufan) yuhalamaya başlıyorlar. O çocuk yuhalandıktan sonra ayakları geri çekiliyor. Nasıl mücadele edecek bu şartlar altında? Tecrübeliler bile bir derece dayanıyor ama onlar bile etkileniyor. Ukrayna ile oynadığımız milli maçtan sonra bizim oyuncularımız hedef alındı. Türk futbolunun geleceği olarak gösterilen 20 yaşında bir oyuncuya 7 milyon Euro bonservis ücreti verdik. Ama sonra elbirliğiyle 'tu kaka' yaptık" şeklinde konuştu.'BATARIZ'I ÇARPITTILAR
Aziz Yıldırım, bayramlaşma töreni sonrası kulübün internet sitesinden açıklama yaparak bazı sözlerinin çarpıtıldığını belirtti. "Her gün Ben Arfa yazıyorlar. Ben Arfa'yı alırsın ama nasıl alırsın? Çok transfer yaparsak batarız" ifadesinin, Fenerbahçe değil Türk futbolunun geneli ile ilgili olduğunu vurgulayan Aziz Yıldırım, "Transfer yapmak kolay değil. Çok transfer yaparsın ama o zaman kulüp batar. Bir daha da kurtaramazsın" dediğini bildirdi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN