Omuz korkusuyla dizini yırttı

Fenerbahçe sağlık heyetinin tüm uyarılarına rağmen milli maça çıkan Hollandalı yıldız, büyük sakatlık riski taşıyan omzunun üstüne düşmemek için dizine çok fazla yüklendi. Çapraz bağlarını yırtan RvP, en az 3 hafta forma giyemeyecek

Omuz korkusuyla dizini yırttı
Fenerbahçe'nin Hollandalı golcüsü Robin van Persie'nin Hollanda Milli Takımı'nın kadrosundan çıkarılmasının ardında yatan gerçek ortaya çıktı. Fransa-Hollanda maçında sol dizinden sakatlanan tecrübeli forvetin iç yan bağında ikinci derece, ön çapraz bağında ise kısmi yırtık tespit edildi. Van Persie'nin tedavisine başlandı.
Gençlerbirliği maçı öncesinde yapılan bilgilendirmede, Robin van Persie'nin omzundaki iki kemik arasındaki bağların zedelendiği ve büyük sakatlık riski taşıdığı için Ankara kafilesinden çıkarıldığı belirtilmişti. Sağlık heyeti, oyuncuyu Hollanda Milli Takımı'na gitmemesi konusunda da uyardı. Ancak RvP bu uyarıları dinlemedi ve Hollanda'nın yolunu tuttu.

AMELİYAT OLMA İHTİMALİ BİLE VAR
Van Persie, maç içerisinde omzunun üzerine düşerse, büyük sakatlık riskiyle karşı karşıyaydı. Bu nedenle sürekli omzunu korumaya yönelik yaklaşım içerisindeydi. Ancak oyuncu, bir pozisyonda omzunun üzerine düşmemek için sol dizini zorladı ve iki ayrı yerde iki ayrı yırtıkla karşı karşıya kaldı. Robin van Persie, en az 3 hafta sahalardan uzak kalacak. Tedaviye verilecek cevaba göre ameliyat olma ihtimali durumunda Fenerbahçe yönetimi, oyuncunun maaşının tazmini için FIFA'ya başvuracak. Ayrıca RvP'ye uyarılara rağmen milli takıma katıldığı için para cezası verilmesi gündemde. Yönetim konuyla ilgili son kararını, bugün yapılacak değerlendirmeler sonrasında verecek.

13. SAKATLIK
2015 yazında F.Bahçe'ye transfer olan Van Persie, sarı-lacivertli kulüp kariyerinde şu ana kadar 13 kez sakatlık yaşadı ve bu nedenle 22 maç kaçırdı.

YÖNETİME KIZDI: BANA DANIŞMADILAR
Van Persie, sakatlığıyla ilgili kendisinden izin alınmadan bilgilendirme yapıldığını söyledi. Twitter'dan paylaşımda bulunan Hollandalı, "Sakatlığım hakkında bana danışılmadan ve onayım dışında yapılan a��ıklamalardan dolayı üzüntülüyüm. Küçük bir diz sakatlığım var ve doktorlar bunun 3 hafta süreceğini doğruladı" ifadesini kullandı.SOSYAL MEDYADA ZİRVEYE OTURDU
Robin van Persie'nin yeniden sakatlanması sosyal medyayı salladı. Yıldız oyuncunun sakat olduğu halde Hollanda Milli Takımı'na gitmesine büyük tepki gösteren sarılacivertliler, şu yorumlarda bulundular:
Adam sakatken, sakatlanmayı başarmış!
Van Persie artık futbol gazisi ilan edilsin.
Van Persie yine sakatlanmış. Yeter artık, cidden sakat Hollandalı oldu iyice.
Robin van Persie'ye vücut nakli yaptırmak istiyorum.
Adamı gol makinası diye aldılar, MR makinası çıktı.
Van Persie sakatlanmış, şaşırdık mı? Tabii ki hayır.
Neden inatla takımda tutuluyor. Bırakın gitsin de artık kurtulalım.
Van Persie, 'sakatlanırsam zaten Fenerbahçe'de yatar düzelirim' diye milli takımda oynamıştır. Kesinlikle PAF takıma gönderilmeli.
Sakatlığının kısa sürmesi artık beni üzüyor. Nasıl bir bela aldı Fenerbahçe başına.
Takımın başına geldiğinde, 'Robin van Persie benim en büyük silahım olacak' diyen teknik direktör Aykut Kocaman'ın vizyonsuzluğunu şimdi daha iyi anlıyorum.

'VAN PERSİE AT OLSAYDI VURULURDU!'
Gençlerbirliği karşısında sakatlığı sebebiyle Fenerbahçe formasını giymeyen, akabinde Hollanda Milli Takımı'nın kampına katılan ancak Fransa karşılaşmasında dizinden sakatlanan Robin van Persie'den herkes ümidi kesti. Reddit adlı tartışma platformunda Van Persie'nin durumunu masaya yatıran Avrupalı futbolseverler, 34 yaşındaki golcü hakkında çarpıcı yorumlar yaptı:
Rambo Zaki (İngiltere): Bu sakatlık, Van Persie'nin rekabetçi bir ligdeki son maçını izlediğimiz anlamına gelebilir. Umarım bizi yanıltır.
Cbrozz (Şili): Beyler, eğer Van Persie bir at olsaydı şimdiye kadar vurulmuştu. Futbolcu olduğu için karlı bir kontratla kariyerini sonlandıracak.
Superwenger (İngiltere): Bu kadar üstün bir teknik ve zekaya sahip bir oyuncunun kariyerinin sakatlıklarla dolu olması çok yazık. 2008'de sağlıklı olsa Arsenal'i şampiyon yapabilirdi.
BCBene (Almanya): Sezon başı Hannover az kalsın onu alacaktı... Onu veto eden yöneticiler haklı çıktılar.
BİZE ULAŞIN