Engelleri aştık, yapıyoruz

İzmir, düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünde tarihi günlerinden birini yaşadı

Engelleri aştık, yapıyoruz
Alsancak, Göztepe ve Karşıyaka statlarının temellerini atan Başbakan Yıldırım, "Türk futbolu için de İzmir futbolu için de önemli bir gün. Türlü engellerle karşılaştık. Hepsini aştık ve 3 stadın yapımına başlıyoruz" dedi.
UEFA standartlarına göre inşa edilecek ve maliyeti 400 milyon TL'ye bulacak olan 3 stadyumun yapımı en geç 2019 Şubat'ta tamamlanacak. Alsancak Stadı 14 bin, Göztepe 20 bin, Karşıyaka 15 bin kapasiteli olacak

İzmir dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünde İzmirlilerin hayalini kurduğu modern statların temelleri Başbakan Binali Yıldırım tarafından atıldı. Alsancak, Göztepe ve Karşıyaka statlarının temel atma töreni ve Yasin Börü Gençlik Merkezi'nin açılışı için Serdar Yereli Spor Salonu yanındaki alanda yapılan törende konuşan Başbakan Yıldırım, "3 stadın ilk kazmasını vuruyoruz. Gönülden inanıyorum, İzmir takımları bu stadyumlarla hepimize gurur verecek o anlı şanlı geçmiş yıllarını tekrar yaşatacak" dedi.

İZMİR'DE İŞ YAPIYORUZ AMA GELİN BİR DE BİZE SORUN!
Bu sürece kolay gelmediklerini vurgulayan Yıldırım, "Türlü türlü engellerle karşılaştık. Hepsini aştık ve bugünlere geldik. İzmir'de iş yapıyoruz ama gelin bir de bize sorun. İzmir'e çivi çakmayanlar yapılan hizmetlere de engel olmaktan geri durmuyor. 3 stadı UEFA standartlarında, İzmir'in ve Türkiye'nin hak ettiği şekilde kazandırmak için harekete geçtik. 3 stadın maliyeti 400 milyon lira. Alsancak Stadı 14 bin, Göztepe 20 bin, Karşıyaka 15 bin seyirci kapasiteli olacak" diye konuştu.

BİTİŞ SÜRELERİ İÇİN fİRMALARLA PAZARLIK YAPTI
Daha sonra canlı bağlantılar kurularak stadların temelleri atıldı. Alsancak Stadı'nın temeli atılırken yüklenici firma tarafından inşaatın 2019 Mayıs ayında bitirilmesinin hedeflendiği söylendi. Başbakan ise, "2019 Mayıs'ı geç, 2019 Şubat'a bunu bitirelim" talimatını verdi. 2019 Ağustos'ta bitmesi hedeflenen Göztepe Stadı için de, "Alsancak'a 2019 Şubat demiştik, bu geç kalırsa olmaz, aynı olsun" diyen Yıldırım, Karşıyaka Stadı için de Dünya Karşıyakalılar Günü olan 19 Aralık 2018'de teslim edilmesi isteği gelince, "20 Aralık olsun da benim doğum günüm olsun" dedi ve butona bastı.GENÇLERLE BULUŞTU
Başbakan Binali Yıldırım, temel atma töreni sonrası açılışını yaptığı Yasin Börü Gençlik Merkezi'ni gezdi. İlk olarak merkezdeki salonda basketbol antrenmanı yapan ve gençlerle bir araya gelen Yıldırım, daha sonra satranç atölyesine geçip gençlerle satranç ve mangala oynadı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN