Janssen beni örnek alabilir

Van Persie’nin, açıklamaları Fenerbahçeliler’e ‘eyvah’ dedirtti: "Vincent Janssen'in iyi bir golcü olduğunu düşünüyorum... Milli Takım'da çok iyi işler yaptı. Benim gittiğim yoldan gidebilir ve beni rol model alabilir"

Janssen beni örnek alabilir
Performansı ve yaşadığı sakatlıklarla Fenerbahçe taraftarını çileden çıkaran Robin van Persie, ülkesinde verdiği bir röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendisi gibi Hollandalı olan takımın yeni transferi Janssen'i öven, Van Persie, "Janssen'in iyi bir golcü olduğunu düşünüyorum. Milli takımda da iyi işler yaptı. Onun oyununda gördüğüm bazı şeyler için ona yardım edebileceğimi düşünüyorum. Detaylar, küçük notlar ve hatırlatmalar gibi. Premier Lig'te 11 yıl oynadım. Bu süreçte ona iyi bir rol model olabileceğimi düşünüyorum" dedi.

KUYT'TAN VAN PERSİE'YE TAVSİYE
Bu arada F.Bahçe'de 3 sezon başarılı bir grafik çizip Feyenoord'a giden ve futbolu burada bırakan Dirk Kuyt, Hollanda televizyonunda yaptığı açıklamada Van Persie'ye Feyenoord'a dönmesini tavsiye etti: "Feyenoord'a geldiğimde Fenerbahçe'de kazandığımın 10'da birini alacağımı biliyordum. Yine de Feyenoord'u seçtim. Van Persie değerli bir oyuncu. Ondan beklenti büyük olacak ve çalışıp, başarmak zorunda kalacak."

ARTIK NÖBETÇİ GOLCÜ
Sakatlığı nedeniyle Ekim sonuna kadar takıma dönmesi beklenmeyen Robin van Persie, 5. forvet konumuna düştü. Teknik heyetin hem performansı hem de sakatlığına rağmen Milli Takım'a gitmesi nedeniyle Hollandalı'nın biletini kestiği öğrenildi. Sarı-lacivertillerde Robin artık, Soldado, Janssen, Fernandao ve Ahmethan'ın hazır olmaması halinde görev yapabilecek.

27
Transferin son günü F.Bahçe'ye imza atan Janssen, Başakşehir maçının son 27 dakikasında forma giydi.

2
Van Persie, bu sezon Süper Lig'de 2 maçta (Göztepe, Trabzon) 114 dakika sahada kaldı.
BİZE ULAŞIN