TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Güçlü Türkiye’nin sporu da güçlü olmalı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal basın toplantısı düzenledi

Güçlü Türkiye’nin sporu da güçlü olmalı
Türkiye olarak her alanda olduğu gibi sporda da güçlü olmalıyız. Çözüm için önce kulüplerimizin yapıları değişmeli
Yabancı sayısını kısıtlamak çözüm değil. Biz kanser olduk aspirin ile çare arıyoruz. Öncelikle sporcu yetiştirmemiz gerekiyor
Yabancı konusunda Trabzon'un büyük avantajı var. Altyapıdan önemli isimler çıkarıp takıma koyacak potansiyeli var

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basınla buluştu; transfer, takımın hedefleri, yabancı sınırlaması gibi konularla ilgili açıklamalar yaptı. Yeni bir takım kurulduğunu söyleyen Yanal, "Geçen sezon devre arası takviyelerden sonra bu sezon Kamil, Bongonda, Burak, Kucka, Hubocan ve Sosa'nın yanı sıra sözleşmesi biten Volkan Şen de aramıza katıldı. Çok yazıldı çizildi ama gerçekten ihtiyaç duyulan oyuncuyu almak önemliydi" dedi. Trabzon'da yaşamayı isteyen ve mutlu olan bir kadronun oluştuğunu kaydeden tecrübeli teknik adam, "Bazı oyuncuları burada tutmak, yaşatmak zor. Bunları aştık. Trabzon'da kalmayı seven ve mutlu olan oyuncu kitlemiz var. Çok güzel bir stadımız var. Modern bir zemini olan konforlu bir stat. Bu takım bundan sonra da zirve yarışında üst sıralardaki mücadelesini sürdürecek" şeklinde konuştu.

GALATASARAY REKORLARA İMZA ATTI!
Bu sezonun ilginç geçeceğini söyleyen Yanal, "Galatasaray transferde Türkiye rekorlarına imza atıp ciddi bonservis bedelleri ödedi. Ne kadar tartışılsa da Fenerbahçe de aynı tavır içindeydi. Beşiktaş'ın oturmuş kadrosu var, ona takviye yapıyor. Antalyaspor ismi duyulmuş oyuncuları şehre kazandırıyor. Biz de çok titiz davranıyoruz. Bence ligin en değerli yerli oyuncularına sahibiz. Okay, Yusuf, Castillo, Bero, Abdülkadir gibi arkadaşlarımızın mali değeri yüksek olacak. Bu ileride Trabzonspor'un ekonomik ve sportif anlamda önemli değere sahip olmasını sağlayacak" dedi.

KANSER OLMUŞUZ ASPİRİN İLE...
"Ülke olarak sporda yapılanmamızı gözden geçirip ciddi kararlar almak zorundayız. Türkiye gibi güçlü bir ülkenin sporda da söz sahibi olması için üretiyor olması gerekir. Tenisçimizi, atletimizi ve futbolcumuzu üretiyor olmamız gerekiyor. Ama biz devşiriyoruz ve bu biraz acıtıyor. Yabancı sadece futbolda yok. Atletizmde madalyalar alıyoruz, tabii ki seviniyoruz ama devşirme arkadaşlarla yapıyoruz. Kanser olmuşuz, aspirin ile ağrılarımızı gidermeye çalışıyoruz.

DEVAMI GELECEK!..
"Yabancı sorununda Trabzonspor'un diğer bütün kulüplerden daha büyük avantajı var. Alt yapısından çok önemli oyuncular çıkarıp takım içine koyacak hem güce, hem potansiyele ve ilgiye sahip. Bununla ilgili enerjimiz de var. Mesela Yusuf Yazıcı çok önemli ve özel bir oyuncu. Kafa ve beden olarak gelişiyor. Ülke futbolu için önemli bir değer ve önemli bir yetenek. Şimdi Abdülkadir'i gördünüz ama altyapıda birkaç oyuncumuz daha var. Orta vadede bir veya iki oyuncu daha katılabilir. Bir yılda iki genç oyuncu kazanmak başarı."

KULÜP YAPILARI SORGULANSIN
"Yabancı sorunundan önce organizasyonun düzeltilmesi gerekiyor. Bu ülkenin 15 milyon çocuğu var. En genç nüfuslardan birine sahibiz. Fakat onlara ne kadar spor organizasyonu götürebiliyoruz. Kulüp yapılarını sorgulamak gerekiyor. Yoksa yabancı sorununu 3'e indirelim, 5'e çıkaralım, kulüplerin organizasyonlarını destekleyecek işler yapmadıkça bunlar boşa çıkar. Altyapı ile ilgilenen kulüp sayımızı gözden geçirelim. Ne kadar samimiyiz bu konuda? O yüzden Türkiye'nin ciddi şekilde spor organizasyonunun yapılanmasına ihtiyacı olduğunu düşünüyorum."
Sur Yapı'dan 12 Konut Projesi ile Dev Kampanyaya Destek
BİZE ULAŞIN