TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Menajerlere 8.9 milyon Euro

Başkan Özbek, “31 futbolcuya ödediğimiz yıllık ücretin toplamı 66.6 milyon Euro. Menajerlere ise 8.9 milyon Euro komisyon verdik” dedi. “Transferi Riva’dan gelen parayla yapmadık. Kurduğumuz bu kadro bize 4 yıl boyunca para kazandıracak”

Menajerlere 8.9 milyon Euro
Divan Kurulu toplantısında konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transfer dönemini değerlendirdi ve "Galatasaray'ın bir kuruşunu bile hesap ettim" dedi. Yaptıkları transferlerin maliyetlerinin uygun olduğunu dile getiren Özbek, "UEFA, FFP dahilinde bir sezonda futbolculara 65 milyon Euro ödeme limiti koydu. Şu anda 31 futbolcuya ödediğimiz rakam 66.6 milyon Euro. Menajerlere 8.9 milyon Euro ödedik. Satılan oyunculardan da kasamıza 18.5 milyon Euro koyduk" diye konuştu. Riva projesine de değinen Dursun Özbek, "Riva'dan gelen paranın bütün sorunlarımızı çözmesi söz konusu değil. Kurduğumuz bu kadro bize 4 yıl boyunca para kazandıracak, taraftarı tribüne getirecek ve ürün sattıracak" ifadesini kullandı.

AY SONUNDA UEFA İLE GÖRÜŞECEĞİM
UEFA ile daha önce yapılan görüşmeyi hatırlatan Özbek, "Galatasaray'ın mali tablolarını anlattık. Bizim ikinci bir mali disipline ihtiyacımız olduğu düşüncesiyle bu sezondan başlamak itibarıyla bir anlaşma yapmamız gerektiğini söyledik. Kendileri olumlu karşıladı. Gidip anlatmak için Eylül ayı sonu itibarıyla randevu talep ettim. 3-4 yıllık anlaşma yapmak istiyoruz. Bu anlaşmanın bize çok büyük faydası olacak" dedi.

BORÇ-ALACAK FARKI 880 MİLYON TL
Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde yapmayı planladıkları kapalı spor salonu projesinin onaylandığını ve yakın zamanda temel atma işlemine başlayacaklarını açıklayan Başkan Dursun Özbek, otel inşaatının önümüzdeki yıl hızlanacağını ve Kalamış Tesisleri'ndeki çalışmaların da yıl sonuna kadar biteceğini ifade etti. Bu arada kulübün 30 Haziran 2017 itibarıyla konsolide borç-alacak farkının ise 880 milyon lira olduğu açıklandı.ŞORTA SPONSOR FLUO
Galatasaray, futbol takımının şort sponsorluğu için teknoloji firması Fluo ile anlaşma yaptı. Fluo ile yaptıkları anlaşmanın 1+1 yıllık olduğunu aktaran Özbek, futbol takımının forma kol sponsorluğu için de bir firmayla görüşme halinde olduklarını aktardı.

ÖZBEK, AYSAL'I SOLLADI, GEÇTİ!
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, rekor bonservis harcamasıyla (40 milyon Euro) kurdukları takım için menajerlere 8.9 milyon Euro ödeneceğini açıklarken, Özbek'in başkanlığının ilk döneminde bu rakam çok düşüktü. O dönem yapılan transferler için menajerlere kulübün kasasından 950 bin $ ödenmişti. 2013-14 sezonunda yapılan transferlerde ise dönemin başkanı Ünal Aysal menajerlere 7.1 milyon $ ödemişti.

BİR GÖRÜŞ
LEVENT TÜZEMEN
Hak edilmemiş komisyon ödenmemeli!

Belhanda, Feghouli, Mariano, Maicon, Fernando, NDiaye, Gomis yıllık ücret olarak toplamda 21 milyon Euro alacak. Kaleci Carrasco, Latovlevici ve Denayer'e ise yıllık toplam 2 milyon 709 bin Euro ödenecek. Oyuncuya göre sözleşmeler 3-4-5 yıllık yapıldı. Başkan Dursun Özbek, Divan toplantısında şöyle dedi: "Transfere 40 milyon Euro harcadık. Menajerlere de 9 milyon Euro komisyon verdik.." FIFA yönetmeliği şöyle der: "Menajere en fazla futbolcunun yıllık alacağı ücretin yüzde 10'u kadar komisyon ödenir." Ödenen 9 milyon Euro komisyon ücreti transfere harcanan 40 milyon Euro'nun içinde değil. Ünal Aysal döneminde Bülent Tulun menajerlere şu şartı koymuştu: "Oyuncu ile 3 yıllık anlaştık. Örneğin yıllık 3 milyon Euro ödeyeceğiz. Toplamda 900 bin Euro komisyon eder.. Ancak oyuncu ikinci yıl G.Saray'dan ayrılmak isterse, kalan iki yılın komisyonunu ödemeyiz.." İnşallah Başkan Özbek böyle bir şartı menajerlere koymuştur.
Sur Yapı'dan 12 Konut Projesi ile Dev Kampanyaya Destek
BİZE ULAŞIN