Şikayetçiyiz

Fenerbahçe’nin yeni yabancıları, futbol oynayamamaktan dertli; "Maç içerisinde oyun sürekli duruyor. Topun oyunda kalma süresi ise futbola zarar veriyor. Bu durum takımı futbol oynamaktan soğutuyor" Rakip savunmayı eksik yakalama şansımız ortadan kalkıyor

Şikayetçiyiz
Fenerbahçe'nin yeni yabancıları, maç içerisinde oyunun sürekli durmasından ve topun oyunda kalma süresinden şikayetçi. Başta Valbuena ve Soldado olmak üzere yeni yıldızlar, bu durumun futbola zarar verdiğini, takımı oyundan soğuttuğunu belirtti. Valbuena zaman zaman acele etmek zorunda kaldıklarını belirterek, "Bazen vakit kaybetmemek için tacı bile sol beki beklemeden ben atıyorum. Bu durum hata yapma oranımızı artırıyor. Ayrıca takımın tamamını oyundan soğutan bir durum. Futbol oynayamıyoruz" dedi. Soldado ise, çok ağır gelişen oyun nedeniyle hücum oyuncularının daha fazla zorlandığını, rakip savunmayı eksik yakalama şanslarının ortadan kalktığını belirtti.

51 SANİYEDE BİR DURDULAR
Rakamlar şikayeti haklı çıkarıyor. F.Bahçe'nin 4 lig maçında oyun; fauller, taçlar, ofsayt ve benzeri nedenlerle 425 kez dururken oyun her 51 saniyede bir yeniden başladı. Trabzonspor maçı 130, Göztepe 108, Başakşehir 103, Gençlerbirliği karşılaşması ise 84 kez duraksadı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN