Kartal 11 yazdı!

Sadece 12 takım 14 yabancı+14 yerliyi tamamladı. Akhisar ve Başakşehir, 17 ile en çok Türk futbolcu bildiren kulüpler olurken, Beşiktaş 11 yerli tercih etti

Kartal 11 yazdı!
Türkiye Futbol Federasyonu, (TFF) Süper Lig'deki 18 kulübün bildirdiği A Takım listelerini açıkladı. Süper Lig'deki statüye göre, takımlar en fazla 28 kişilik liste bildir ebiliyor ve bunlardan en az 14'ü Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip olmak zorunda. Süper Lig'den 12 takım (Alanyaspor, Antalyaspor, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gençlerbirliği, Göztepe, Kardemir Karabük, Kasımpaşa, Kayserispor, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor) 14 yerli ve 14 yabancı futbolcudan oluşan listeleri tam bildirdi.

TÖRE LİSTE DIŞI KALDI
Başakşehir ve Akhisar ise 17'şer ile TFF'ye en çok Türk futbolcu bildiren kulüpler oldu. Yeni Malatya ve Sivas 16'şar, Trabzonspor da 15 yerli oyuncuyla mücadele edecek. Beşiktaş ve Akhisar ise 28 kişilik kontenjanı dolduramadı. Siyah-beyazlılar, Gökhan Töre ve Utku Yuvakuran'ı yazmadığı listesine Denys Boyko ve Aras Özbiliz'e yabancı statüsünde yer yer vermek zorunda kaldı. Kartal, 11 yerli, 14 yabancıyla sadece 25 kişiden oluşan A Takım listesi verdi. Böylece Süper Lig'de kadrosunda en az Türk futbolcu bildiren takım Beşiktaş oldu.
BİZE ULAŞIN