Milli takımımız zarar görüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, spor gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı: "Yabancı oyuncu sayısının aşırı oluşu, bize bazı dezavantajlar getiriyor. En önemli dezavantajları, Milli Takımımız'a yansıması. Yerli oyuncularımız az şans buldukları için Milli Takım'da yeterince güçlerini gösteremiyorlar. İşi bitmiş oyuncuların alınmasına karşıyım"

Milli takımımız zarar görüyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atv, A Haber ve A News ortak yayınında spor gündemine dair çarpıcı tespitlerde bulundu. Yabancı oyuncu fazlalığı nedeniyle A Milli Futbol Takımı'nın bazı dezavantajlar yaşadığını aktaran Erdoğan, ayrıca Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde aldığı tarihi Porto zaferi ile Mircea Lucescu yönetiminde Dünya Kupası'na katılma yolunda umut tazeleyen Milli Takım'ın durumunu değerlerdirdi. İşte o sözler:


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde ATV, A Haber ve A News ortak yayınına katıldı.

SAHADA YERLİ OYUNCU YOK
"Yabancı oyuncu sayısı konusunu kulüplerimizle konuşarak bir yere vardırmamız lazım. Özellikle futbolda yabancı sayısının aşırı oluşu bazı dezavantajlar getiriyor. En önemli dezavantajı, Milli Takım'a yansıması. Milli Takım'a yansımada oyun noktasındaki performansı az olduğu için yerli futbolcularımızın Milli Takım'a gidişte de bir defa o sayıyı, gücü yakalayamıyoruz. 'Kulüplerimiz hiç mi yabancı oynatmasın?' Hayır, oynatsın ama bu kadar fazla değil. Sayı 6'ya, 7'ye çıktığı zaman neredeyse sahada yerli futbolcu yok. Bunu doğru bulmuyorum. Belli bir sayıda tutulabilir, o da hem tribünlere farklı bir heyecan getirebilir hem de yerli futbolcularımız arasında rekabete vesile olabilir ama işi bitmiş futbolcuları almanın doğru olduğuna inanmıyorum."BEŞİKTAŞ İŞİ SAĞLAM TUTSUN
"Porto gibi bir takım karşısında, Beşiktaş o akşam teberrüken bir galibiyet almadı. Alnının akıyla, gayet güzel bir oyun, gerek fiziki mücadelede, gerekse kolektif bir futbol ortaya koymak suretiyle ve atılan goller de zaten onun eseriydi. Gerçekten o kolektif futbol olmasa, o goller de olmazdı. Gayet güzel gollerle ve 3-1 gibi bir galibiyetle Türkiye'ye dönmesi büyük bir avantaj ama iş bitmedi çünkü futbolun neticesi 90 artı uzatmalardır. Ne olur ne olmaz işi sağlam tutmak lazım. Türkiye'de de inşallah rövanşı kaptırmamak suretiyle burada da puanları en güzel şekilde almalı. Çünkü bundan sonraki süreç zaten puan süreci. Bu puanlarla beraber inşallah yoluna devam eder diye düşünüyorum."

?LUCESCU İLE UMUDUMUZ ARTTI
"Milli Takım'ın şu anda işi bitmedi, umutluyuz. Ukrayna maçında yaşanan mağlubiyet keşke olmasaydı ama ardından Hırvatistan maçında alınan netice Dünya Kupası'na katılma umudumuzu arttıran bir netice oldu... Grup liderini yenmiş olmak Eskişehir'de bizim için çok önemliydi. Bunu başarmak suretiyle önümüze yeni bir süreç açıldı diyebilirim. Burada işi hafife almamak lazım. İki takım da çok önemli takımlar. Bu takımlardan alınacak neticeyle yolumuz açılacak. Şu anda Mircea Lucescu ile Milli Takımımız yeni bir hava yakaladı. Bu yeni havayı, birliği, beraberliği, inşallah devam ettirerek, bu maçlardan hele ikide iki yaparlarsa o zaman zaten yola devam etme fırsatını da bulur. Ben başarılar diliyorum."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN