Maça gidecek kimse kalmaz

Skandalın mağdurlarından Rafet Eren Gündoğdu’nun babası Hayrettin Gündoğdu, “Bunlar çocuk, onları tribünden soğutursak yarın maçlara kimler gidecek!” dedi

Maça gidecek kimse kalmaz

Medipol Başakşehir-Trabzonspor karşılaşmasında ev sahibine ait tribünde Trabzonspor formaları ile maç izlemelerine izin verilmeyen Yusuf Kotan ve Rafet Eren Gündoğdu'nun ailelerinin olaya tepkisi devam ediyor. Baba Hayrettin Gündoğdu, "Bir daha ne ben ne de oğlum o stada gidecek" dedi ve yaşananları şöyle anlattı: "Oğlum ve yeğenimin üzerinde Trabzonspor forması vardı. Bir güvenlik görevlisi, çocukların formasını çıkartması gerektiğini söyledi. Ancak biz öyle oturduk. Daha sonra yanımıza gelerek, 'Emir geldi, formayı çıkarmanız gerekiyor, yoksa polis çağıracağım' dedi.

TRİBÜNDE REZALET! İKİ KULÜP DE AÇIKLAMA YAPTI...

ÇOCUKLAR ARKAMA SAKLANDILAR
"Bu durumdan çocuklar çok etkilendi ve arkamıza saklanmaya çalıştılar. Ben de tatsızlık olmaması için formaları çıkarmak zorunda kaldım. Bazı Başakşehir taraftarları da, 'Onlar çocuk, bırakın formayla otursunlar' diyerek destek verdi." Daha önce de Başakşehir deplasmanlarında benzer sorunlar yaşadıklarının altını çizen Gündoğdu, "O an birisinin bizi çektiğini bilmiyorduk. Sosyal medyada görünce şaşırdık. Maçın ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman aradı. Trabzonspor da bize sahip çıktı. Çok mutlu olduk. Bunlar çocuk ve tribünde onlar olmazsa ileride maçlara gidecek kimseyi bulamazlar. Bize destek çıkan Başakşehir'in bazı taraftarları başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

FATURA GÜVENLİK ŞİRKETİNE
İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü, forma olayıyla ilgili olarak güvenlik şirketiyle sözleşmelerini sonlandırdıklarını açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, güvenlik elemanlarının maç atmosferi sebebiyle çocukların güvenliği için formaların çıkartılması gerektiğini söyledikleri vurgulandı. Bunun tamamen o anda alınan bir karar olduğu vurgulanırken, kulübün haberinin olmadığının altı çizildi ve söz konusu şirketle iş akdinin sonlandırıldığı belirtildi.
BİZE ULAŞIN