Türklüğü öğreneceğiz

İki yıldır G.Saray’ı izlediğini belirten Gomis, “Türkiye harika bir ülke. Ailemi de getirdim. Çünkü ailemin Türklüğü öğrenmesini çok istedim” dedi

Türklüğü öğreneceğiz

Ligde 5 maçta 7 gol atan ve krallıkta zirvede yer alan Bafetimbi Gomis, G.Saray'daki ilk 3 ayını kulüp televizyonuna değerlendirdi. Türkiye'de yaşamaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Gomis, ailesinin Türklüğü öğrenmesini istediğini söyledi. İşte Fransız yıldızın açıklamalarından satır başları:
Galatasaray'ı keşfetmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. İnsanlar beni iyi bir şekilde karşıladı. Hızlı bir şekilde adapte olabildim.
Maalesef daha önceki oynadığım takımlarda lig şampiyonluğu elde edemedim. Galatasaray benim için önemli bir şans. Kendime ve takımıma güveniyorum. Bu noktada Allah'a inanıyorum.

İki yıldır Galatasaray'ı izliyorum. Daha önce de gelebilirdim ama Allah şimdi gelmemi istedi. Burada bana ihtiyaç olduğunu hissetti galiba.
Televizyondan Türkiye'de kötü şeyler olduğunu duyuyordum ama gelince farklı bir ortam olduğunu gördüm. Türkler'in beni kabul etmelerini, sevmelerini, saymalarını ailemin de tecrübe etmesini istediğim için onları da buraya çağırdım.

'O DÜĞÜMÜ ÇÖZEBİLİRİZ'
Gomis, pazar günü konuk olacakları Bursa deplasmanı için, "Zor ve ambiansı yüksek bir maç olacak. Bursa'nın hocası Paul Le Guen'i tanıyorum. Kendisi oyun tarzı ile iz bırakan bir hoca. Bizim kendi yeteneklerimiz var. Bu düğümü çözebileceğimize inanıyorum. İyi bir maç çıkaracağımıza inanıyorum" yorumunu yaptı. Ailem ve çocuklarımın Türklüğü öğrenmesini, görmesini, buraya uyum sağlamalarını, dilini öğrenmelerini çok istedim.
BİZE ULAŞIN