Kulüpler Birliği’nden Ankara çıkarması

Dursun Özbek yönetimindeki kulüp yöneticileri, başkentte Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştü

Kulüpler Birliği’nden Ankara çıkarması
Kulüpler Birliği Vakfı, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştü. Başkan Dursun Özbek yönetiminde Ankara'ya çıkarma yapan Kulüpler Birliği, önce Maliye Bakanı Ağbal ile görüştü. Toplantıda vergi borçları ve stopaj oranı üzerinde durulduğu öğrenildi. Milli takım ve olimpiyatlara sporcu gönderen ve bu konuya ciddi bütçeler ayıran kulüpler, amatör branşlar için destek istedi. Kulüpler, yüzde 15'lik stopaj oranının değiştirilmesini talep ederken, Bakan Ağbal ise bu oranı yüzde 35'e çekmek istediklerini söyledi.

KULÜPLER YASASI MASAYA YATIRILDI
İkinci görüşme Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile yapıldı. Burada ise Kulüpler Yasası için hazırlanan taslak maddelerin yeniden masaya yatırılması kararı alındı. Kulüpler, 6222'den verilen cezalardan dolayı rahatsızlıklarını da dile getirerek, "Kulüpler değil, eylemi yapanlar ceza alsın" talebinde bulundular.

YABANCI SINIRI KONUŞULMADI
Yapılan ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Galatasaray ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek, bu seneki projeleri değerlendirdiklerini söyledi. Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'a sadece nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirten ve yabancı oyuncu sınırlamasının gündeme gelmediğini kaydeden Özbek, Maliye Bakanı Ağbal ile yaptıkları görüşme hakkında ise şunları söyledi: "Önümüzdeki dönemde yasal bazı değişikliler olacak, vergi boyutunda ve kulüplerin yapılanması boyutunda. Bunlarla ilgili bazı bilgileri paylaştık. Daha detaylı bilgiyi önümüzdeki hafta vermek mümkün olacak."
BİZE ULAŞIN