Terim ikilemi

TFF yönetimi, bir yıllık ücreti olan 3.5 milyon Euro’yu almak için federasyona ihtarname çeken Fatih Terim konusunda ikiye ayrıldı

Terim ikilemi
TFF, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in sözleşmesini fesh etmiş, yerine Mircea Lucescu'yu getirmişti. Sözleşmenin tek taraflı feshedildiğine dair belgeyi alan Terim'in avukatları, önceki gün harekete geçmiş ve tecrübeli çalıştırıcının 1 yıllık ücreti olan 3.5 milyon Euro'yu talep ettiğine dair ihtarnameyi TFF'ye göndermişti. Bu durum TFF'de iki farklı görüşün oluşmasına neden oldu. Bir grup, "Ücretini verelim, bu meseleyi kapatalım" derken, diğer grup, "Fatih Terim TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Alt Liglerden Sorumlu yönetici Selahaddin Aydoğdu'ya yani "İşverenine" saldırdığı için sözleşmesi tek taraflı feshedildi. Medeni Kanun ve İş Kanunu'nun ilgili maddesine dayanarak tazminatsız gönderilmesi gerekiyor" düşüncesini savundu. Federasyonda izlenecek hukuki yolu zaman gösterecek.

PFDK'DAN FLAŞ SEVK KARARI
TFF 1. Lig'de geçen sezon oynanan maçlarda şikeye teşebbüs olduğu gerekçesiyle Gazişehir Gaziantep kulübü ile idarecisi Nizamettin Keremoğlu, Gaziantepsporlu Elyasa Süme, Manisasporlu İsmail Haktan Odabaşı ve Karagümrüklü Gökhan Sazdağı, Disiplin Kurulu tarafından, "Müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs etmekten" PFDK'ya sevk edildi.
5'i Bir Yerde Kampanyası ile Gayrimenkulünüzü Kolayca Alın!
BİZE ULAŞIN