Kadıköy’ün efendisi

Fenerbahçe, 13 yıldır Kadıköy'de bileğini bükemeyen Kartal'ı yine yıkmayı başardı. Ülker Stadı'nda gerilim filmi gibi derbiydi. Giuliano ve Janssen'in penaltılarına Babel'in golü yetmedi. Kanarya, Kartal ile puan farkını ikiye indirdi ve ligde keskin bir virajı döndü. Quaresma, Neto, Atiba, İsmail ve Oğuzhan oyundan atıldı

Kadıköy’ün efendisi
Derbinin ilk yarısı gergin başladı. İlk 10 dakika taraflar birbirini tartarken, ardından pozisyonlar geldi. 20'de Medel'in Janssen'i düşürmesiyle kazanılan penaltıyı Giuliano gole çevirdi: 1-0... 31'de Quaresma serbest vuruşu arka direğe kullandı, Pepe indirdi, Atiba altıpastan kafayla kaleyi tutturamadı. 34'te sağdan Valbuena kesti, Ozan'ın volesi hedefi bulmadı. Quaresma 43'te ikinci sarıdan atıldı. 45'te Neto, vatandaşına nazire yaparcasına son adamdan oyun dışı kaldı. 2. yarıda Beşiktaş adına en net pozisyonu 65'te geldi. Oğuzhan'ın kullandığı kornerde Cenk'in kafasını, Kameni mükemmel çıkardı. 76'da F.Bahçe kontratağında Alper, Ozan'a 'Al da At' dedi, top direkten Fabri'nin ellerine gitti. 86'da son sözü Janssen söyledi. Atiba'nın elle oynaması sonrası kazanılan penaltıyı Hollandalı gole çevirdi. Beşiktaş 87'de Babel'in kafasıyla farkı 1'e indirdi. 88'de İsmail de atılırken, uzatmada Beşiktaş'ın yoğun baskısı sonuç getirmedi ve gergin derbide zafer F.Bahçe'nin oldu. Maçtan sonra Oğuzhan da 5. kırmızıyı gördü.

43
F.Bahçe, Kadıköy'de Beşiktaş, G.Saray ve Trabzonspor'a karşı son 43 maçta yenilmedi ve bu maçlarda 25 galibiyet, 18 beraberlik aldı.

BİR GERİLİM FİLMİ
50 BİN
TARAFTAR
5 KIRMIZI
11 SARI
2 PENALTI
40 FAUL
1 ATILAN HOCA
3 GOL
2 TARTIŞILAN DÜDÜK
BİZE ULAŞIN