Işıldamalıyız

Konyaspor teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, Guimaraes maçı için formülü buldu: "Stadın elektriği ve taraftarımızın bize vereceği elektrikle bütün oyuncularımızın ampulü yanmalı ve çok iyi ışıldamalıyız. Rakibimiz güçlü ama biz onların zayıf yönlerine çalıştık"

Işıldamalıyız
Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Portekiz temsilcisi Vitoria Guimaraes ile oynayacakları maç öncesi farklı bir benzetme ile galibiyeti istediklerini anlattı. Maçın önemini bildiklerini belirten Akçay, "Taraftarla buluşma anı olarak stadın elektriği ve taraftarımızın bize vereceği elektrik ile bütün oyuncularımızın ampulü yanmalı ve çok iyi ışıldamalıyız. Sahada çok iyi bir mücadele örneği sergilememiz gereken bir maç oynayacağız" dedi. Rakibin istatistiklerinin güçlü olduğunun altını çizen tecrübeli çalıştırıcı, "Yüksek seviyede kompaktlar ve arzuyla oynuyorlar. Atak özellikleri kenardan merkeze gelmek üzerine. Kısa bir takım olmasına rağmen ölü top becerileri ve bundan faydalanma becerileri yüksek bir takım. 3. bölge oyuncuları takımın en güçlü yanını oluşturuyor. Dikkat etmemiz gereken bir blokları var. Her takımın güçlü yanı olduğu gibi zayıf anları da mevcut. Biz de arkadaşlarımızla çalıştığımız bu zayıf taraflarıyla ilgileneceğiz" şeklinde konuştu.KONYASPOR İLK PEŞİNDE
Grubu'nda Portekiz ekibi Vitoria Guimaraes'i ağırlayacak olan Konyaspor, tarihindeki ilk Avrupa zaferinin peşinde. Daha önce oynadığı 7 maçta; 1 beraberlik, 6 yenilgi aldı. Gruba da 1-0'lık Marsilya yenilgisiyle start verdi.
5'i Bir Yerde Kampanyası ile Gayrimenkulünüzü Kolayca Alın!
BİZE ULAŞIN