Kötülük tohumları atıyorlar

“Bize Kadıköy’de kötü muamele yapıldı. Futbol kavga değil bir spor. Fenerbahçe kötülük tohumu atıyor. Bunun kimseye bir faydası yok.”

Kötülük tohumları atıyorlar
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi'nde alınan Leipzig galibiyetinden sonra TEMSA ile imzalanan sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulundu. Leipzig zaferi ve Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylara değinen Orman şu ifadeleri kullandı:
Leipzig maçı çok güzeldi. O emeğe para harcayan insanların evine mutlu gitmesi, bizim için büyük bir mutluluk. Böyle bir maçı kazanmamızla beraber bundan sonraki maçları da kazanabiliriz özgüveni oluştu. Art niyetli insanlar bunu 'kibir' olarak görüyor (Aykut Kocaman'ı kast ediyor) ama biz bunu özgüven olarak değerlendiriyoruz.
Bizi F.Bahçe derbisinde kaybetmekten çok daha üzen şey, yapılan kötü muamele. Futbolcularımıza, hocamıza ve maçtan sonra bana. F.Bahçe derbide kötü niyetliydi. Bunlar bizi üzüyor.
Futbol kavga değil bir spor. Fenerbahçe kötülük tohumu atıyor. Derbide koro halinde küfürler edildi. 2. devredeki maçta aynısını biz yapsak, kötülük tohumlarını devam ettirmiş olacağız. Kötülük tohumlarının hiçbir şeye faydası yok. Böyle gelmiş, böyle gitmemeli.
Leipzig'de Keita diye bir oyuncu var, 21 yaşında, 80 milyon Euro'ya satıldı. Türkiye'de oynasa bu rakamı eder mi? Etmez. Marka değeri yok. Benim yöneticilerime maç sonu küfürler ediliyor. Bu tip şeyler İngiltere, Fransa, Almanya'da olur mu? Bizde marka değerini öldürmek için bir çaba var.
Atatürk ne diyor? 'Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' diyor. Bunu kötüleştirmek, neyi kazandırır? Aynı şekilde karşılık versek ne olacak? Bu mu Türk futbolu?
Aynı şeyi Antalyaspor Başkanı yaptı. Hadi o genç. 70 yaşını geçmiş yöneticiler neler yapıyor? Benim oyuncum ailesini kurmuş, hayatına devam ediyor, yakışıyor mu bir yöneticiye belaltı demeçler vermek (Caner hakkında konuşan Mahmut Uslu'yu kast ediyor).

GÖZÜMÜZ CEM SATMAN'IN ÜZERİNDE
Bir maç oynuyoruz, daha ne olabilir? Verilmeyen penaltı, verilmeyen kırmızı kart, 77 cm ofsayt gerekçesiyle sayılmayan gol, hocamızı gönder, üç kırmızı kart. Günah.
Bu dakikadan sonra TFF'nin bu konularla alakalı icraatını görmek istiyorum. Bütün suçu hakeme çıkarırsak, doğruyu bulamayız. Kendi özeleştirimizi de yapmalıyız. Quaresma gibi bir yıldız, bunu yapmayacak. O kırmızı kart Quaresma'ya yakışmadı!
Ben hakem yorumcusu değilim. Olayı bir tek Ali Palabıyık açısından görmüyorum. Yan hakem Cem Satman üzerinden de bakıyorum. Karabük maçında yine Cem bey vardı, golümüzü vermedi. Aynı hakemleri sürekli Beşiktaş'ın maçlarına verirsek sporun adaleti kaybolur. Yan hakem Cem Satman'ı takip edeceğiz artık, bütün problemli kararların içerisinde var.

BİR DAHA BAŞKANLIK YAPMASIN
Bu boks müsabakası değil. Kavga etmek yöneticilerin işi değil. Sakinleştirmek, düzgün davranmak işin gerçeği... Hak mahrumiyeti neyi çözüyor? Federasyon gerekiyorsa men etsin, bir daha başkanlık yapamasın. Devlet statlar yaptı. Avrupa'daki en uygun vergi oranları var. Bir sürü destek sağlanıyor. Bunu yukarı çekmek spor adamlarının görevi.TEMSA'DAN SÜRPRİZ
Beşiktaş, TEMSA ile olan sponsorluk anlaşmasını uzattı. TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, toplantı sırasında Beşiktaş Sompo Japan'a da sponsor olmak istediklerini belirterek, Başkan Fikret Orman'ı şaşırttı. Orman, "Bu bana sürpriz oldu. Beklemiyordum ama çok mutlu oldum" dedi.Fikret Orman, sponsorluk anlaşmasında bir süre futbolcusu Dusko Tosic ile sohbet etti.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN