Mosturoğlu’ndan Orman’a yanıt

Mosturoğlu’ndan Orman’a yanıt
Video hakem uygulansa, Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısı (15) bu kadar olmazdı. Bu işten kazançlı çıkacak takım biz oluruz

Fikret Orman eğer Federasyon'dan bu kadar şikayetçiyse ve sözlerinde samimiyse gelsin, birlikte değiştirelim

Seremonideki çocukları bizim yönlendirdiğimizi ispat etsinler, biz yönetim olarak topyekün istifa ederiz

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin tartışmaları tüm hızıyla sürüyor. Önceki gün Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, Fenerbahçe'yi hedef alan eleştirilerine, sarı-lacivertli kulüp, asbaşkanı Şekip Mosturoğlu aracılığıyla yanıt verdi. İşte hakem hatalarından, saha içi olaylarına kadar Mosturoğlu'nun Orman'a yanıtları: Futbolun adaleti içinde Fenerbahçe kazanmalıydı. Bileğimizin hakkıyla kazandık. Fikret Orman'ın açıklamalarından bazılarını sakıncalı buluyorum. 'Efendi' kelimesini sıfat olarak kullanıyorsa, buna gerek yok. İsim şeklinde konuşuyorsa 'Buyruğu yürüyen, sözü geçen kimse' olarak, Fenerbahçe buna müsaade etmez.

DENKLEŞTİRİCİ ADALETE KARŞIYIZ
Hakem üzerinden konuşmak istemiyorum. TFF'nin çözüm olarak ortaya çıkması gerek. Nasıl bizim açıklamalarımıza mani oldularsa, hakemlerin arkasında durulduysa, yine aynı şeyin yapılması gerek. Video Hakem uygulaması olsaydı Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısı (15) bu kadar olmazdı. Video hakeme geçilirse, sonuçlarını görürüz. En çok kazançlı çıkan kulüp biz oluruz. Geçen senelerde de 'Fenerbahçe ne oynadı ki, öncelikle kötü futbolu düzelsin' deniyordu. Hakemin standardı olması gerek. Denkleştirici adalet gibi bir kavram oluşturuluyor. Denkleştirici adalet kavramına karşıyız.

QUARESMA, PEPE İYİ NİYETLİ OLSA...
Fikret Orman eğer söylemlerinde samimiyse gelsin, TFF'yi değiştirelim. Fenerbahçe'nin lehine hatalar yapıldı diye hakemler dinlendirilecekse biz buna karşıyız. Lig yarışında başka takımlar da var. Fenerbahçe'yi durdurarak şampiyonluk yarışı olmaz. Orman'ın Leipzig maçının ardından söylediği, "Futbol oynamaya gelen, iyi niyetli sporcular vardı" sözlerine aynen katılıyorum. Quaresma, Medel, Pepe iyi niyetle oynasaydı futbol adına farklı sonuçlar çıkabilirdi. Quaresma'yı, Babel'i kasıtlı tekme atmaya iten sebep nedir? Quaresma'nın hareketlerinin Karabük'te geçiştirilmesi mi?

GÜNEŞ 65 YAŞINDA OLGUN BİRİ AMA
Sayın Orman, 'F.Bahçe maçında kötü bir görüntü vardı, ortam hazırlandı, bunu izledik' dedi. Futbola özgü bir söz vardır: Dün yoktur, bugün vardır. Sayın Orman, önceki derbide olanları sanırım görmedi. Futbolcularımızın alın teriyle, savaşarak, taraftarımızın desteğiyle hak ettiğimiz bir maçı kazandık. Bu tartışmalar, haklı galibiyetimizi gölgelesin istemiyorum. Sayın Şenol Güneş'in tribüne gönderilmesi nasıl bir haksızlıktı? Hakem ofsayt sebebiyle maçı mı durdurdu, gol mü oldu? Güneş de 65 yaşına gelmiş, olgun biri. Rakip sizi yendiğinde saygı duymalısınız.

CANER'İN YAPTIKLARI DOĞRU DEĞİL
Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Kimin daha iyi Müslüman olduğuna kamuoyu karar verir. Türkiye çok büyük bir türbülanstan geçti. Biz milletimizin emrindeyiz, duruşumuz ve yönümüz bellidir dedik. Biz her konuşmamızda FETÖ'yü lanetledik. Sayın Orman ile de ortak noktada birleşmeyi umut ediyorum. Caner maçtan önce Beşiktaş taraftarlarına saygı gösterisi yaptı. Yapabilir. Ama yeri burası değil. Saygı görmesi için önce saygı göstermesi gerekiyordu.

DELİLİ VARSA, ORMAN GETİRSİN...
Sayın Orman, 'yöneticilerimize küfredildi' dedi. Varsa somut bir şey getirsinler, gereğini yapalım. Orada çok samimi bir ortam var. Maça geçince, her şey başka oluyor. Bu doğru bir duruş değil. Sayın Orman, seremoniye çıkan çocukların (8 işareti) bizim tarafımızdan yönlendirildiğini iddia etti. Bizden birinin çocuklara yönlendirme yaptığını birisi ispatlasın biz topyekün istifa ederiz.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN