Yine yeneceğiz

Yine yeneceğiz

  • Futbol
  • Pazartesi 02.10.2017
Herkes için güçlü olan Beşiktaş'ı yendik. Şimdi Galatasaray var. Geçen sene orada yenmiştik bu sene de yenmeye gideceğiz
Pas hatasını başkası da yapıyor. Kaçırdığım gol sonrası televizyon kırılmış. Bir şeylere zarar verme insanları küstürür, nefret ettirir
Yabancı ile Türk hoca arasında fark var. Aykut hoca, Türk oyunculara kendini iyi hissettiriyor. Onunla çalıştığım için keyifliyim

Fenerbahçe'nin milli yıldızı Ozan Tufan, şampiyonluk yarışından, performansına, eleştirilerden yabancı sorununa kadar pek çok konuda konuştu. İşte Ozan'ın içini döktüğü o açıklamalar:
Ligde neyin ne olacağı belli olmuyor. Herkes için güçlü gözüken Beşiktaş'ı yenebiliyoruz. Şimdi Galatasaray var. Geçen sene orada yenmiştik, bu sene de yenmek için gideceğiz. Bizim için rakip ayrımı yok. Hırsımızı, mücadelemizi sahaya yansıtınca karşımızda kimsenin duramadığını Beşiktaş maçında gördük. Bizim için rakip ayrımı yok.
Beşiktaş maçında kaçırdığım gol sonrası televizyon kırmışlar. Çocuk kendine zarar veriyor. Bir şeylere zarar verme, bağırıp çağırma insanları küstürür, nefret ettirir. Ben orta saha oyuncusuyum ve derbide 3 gol pozisyonuna giriyorum bunu yapan başka bir orta saha oyuncusu daha var m? Arkadaşlarım da kızdı 'Nasıl atamazsı' diye. Şanssızlık o kadar büyük ki direğe çarpıp dönüyor. Derbide gol atmayı çok isterdim.

KİLOLU OLSAM OYNATMAZLAR

Yabancı hocayla Türk hoca arasında fark var. Aykut hoca, Türk oyunculara kendilerini daha iyi hissettiriyor. F.Bahçe'ye geldiğimden beni çalıştığım en iyi hoca Aykut Kocaman. Onunla çalıştığım için daha da keyifliyim. Hem psikolojik hem de saha içi olarak çok şey katıyor.
Şenol Güneş, Bursaspor'dan hocam. Saha dışında da görüşüyoruz. Fatih hoca (Terim) iyi oynamadığım zaman bile daha gencecik yaşta bana güvendi, gözü kapalı milli formayı verdi.
Benim ölçülerim var. Yağ oranım, kilom belli. Kilolu iddiaları benim sorunum değil, böyle yönlendirmeye çalışanların sorunu. Hem kulüp hem milli takım hocamın bir bildiği var ki beni oynatıyorlar, yoksa oynatmazlar.

BENFİCA İSTEDİ AMA PÜRÜZ ÇIKTI

Sezon başı beni isteyen takımlar vardı. Bunlardan biri de Benfica'ydı. Benim dışımda bazı anlaşmazlıklar çıktı. Kalmamdan yana bir sıkıntı yok. Zaten günlüm Fenerbahçe'de. Bir gün İspanya'da oynamak isterim.
Bakıldığında yabancı sorunu yok gibi. Ozan oynuyor mu, oynuyor. Yabancı kuralı daha az ya da eşit olsaydı, Türk futbolcusu için daha iyi olabilirdi. Sonuçta beni aşan bir durum.
Öncelikli hedefimiz Türkiye'de şampiyon olmak. Hocamızın, "Biz şampiyon olacağız" sözü var. Bunun için her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Önemli olan taraftarlarımızı mutlu etmek.

OLMASINDA FAYDA VAR!

İngiltere'de gol çizgisi kamerası var. Bizde de olmalı. Video Hakem uygulamasının (VAR) yürürlüğe girmesi lazım. Bu sistem hakemleri de rahatlatır
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN