Burası Beşiktaş haddinizi bilin

Burası Beşiktaş haddinizi bilin

Caner-Talisca birbirine girdi, cezalı Şenol Güneş soluğu soyunma odasında aldı. Caner'in "Hep kendine oynuyorsun" sözleriyle çileden çıkan Talisca, uçan tekme ile arkadaşını yere indirdi. "Kimse odadan çıkmasın 45 dakika sonra ordayım" diyen Güneş adeta gürledi: "Sınırı aşmayın, kurallara uymayan cezasını çeker"

  • Futbol
  • Salı 03.10.2017
Fenerbahçe derbisini kaybeden, Trabzonspor'la berabere kalan ve lider Galatasaray'ın 5 puan gerisine düşen Beşiktaş'ta sinirler gerildi… Puan kaybını hazmedemeyen Caner Erkin, soyunma odasında tepkisini "Kazanmalıydık" diye gösterirken, Talisca'ya dönüp İngilizce, "Hep kendine oynuyorsun, takım oyunu oyna" deyince gerginliğin dozu arttı. Tercüman ortamı sakinleştirmek adına Caner'in sözlerini Talisca'ya çevirmedi. Brezilyalı'nın, takım arkadaşlarından birine, "Bana mı söylüyor" deyip, 'Evet' cevabını alınca Caner'i uçan tekme ile yere serdiği öğrenildi.

45 DAKİKA SONRA ORADAYIM KİMSE AYRILMASIN
Kavganın fiziki boyuta taşınmasının ardından tüm takım iki oyuncuyu ayırmak için yoğun çaba harcadı. Antrenör Şeref Çiçek ortamı yatıştırmaya çalıştı. Ancak yetersiz kalınca, F.Bahçe derbisi sonrası 1 maç kulübeye ve soyunma odasına giriş yasağı olduğu için karşılaşmayı tribünden izleyen teknik direktör Şenol Güneş'e haber verildi. Güneş bu olaya bir hayli sinirlenirken, "Herkes olduğu yerde kalsın. 45 dakika sonra oraya geliyorum" dedi. Olayın yatıştığını gören Güneş, "Burası Beşiktaş" hatırlatması yapıp şunları söyledi:

GÜNEŞ TAKIMIN BAŞINDA OLSA BÖYLE OLMAZDI
"Üzüntünüzü ve hırsınızı anlıyorum. Ancak burası Beşiktaş haddinizi bilin. Hiç birimiz Beşiktaş'ın önünde değiliz. Sınırları aşmayın. Herkes kendisine çeki düzen versin. Ben düzeni sağlamak, siz de sahada oynamak için buradasınız. Kendinize dikkat edin. Dikkat etmeyen sonuçlarına katlanır." Güneş'in bu konuşmasını dinleyenler, "Soyunma odasında Güneş olsaydı olay bu noktaya gelmezdi" yorumunu yaptı. Yönetici Ahmet Ürkmezgil ise, "Bu şampiyonluk hırsının, göstergesi. Futbolcularının adrenalleri maç sonu yüksek oluyor. Şu anda durum iyi" dedi.

KÖSTEBEK KİM?
Beşiktaş'ta soyunma odasında yaşanan tartışma tatlıya bağlanırken, yaşananların dışarıya taşınması, 'Köstebek kim' sorusunu beraberinde getirdi. Yönetimin bu olaya bir hayli kızdığı ve konu hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.

CANER: EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ
Caner Erkin 'En büyük Beşiktaş' yazılı paylaşımının altına, "Her şey takımın iyiliği için. En büyük Beşiktaş" yazdı.

TALİSCA: HER ZAMAN KARDEŞİZ
Caner'le fotoğrafını paylaşan Brezilyalı yıldız, "Biz her zaman kardeşiz. Böyle bir olup sevinmeye, sevindirmeye devam edeceğiz" notunu düştü.

FEDAKARLIK YAPTI, GÖNÜL'DEN OYNADI
Beşiktaş'ta bu sezon ilk kez forma giyen Gökhan Gönül'ün büyük bir fedakarlık yaparak sahaya çıktığı öğrenildi. Tecrübeli oyuncunun normal şartlarda 15 Ekim'de hazır olacağı ancak yüzde yüz hazır olmamasına rağmen Trabzon maçında ikinci yarıda oyuna girmeyi çok istediği belirtildi. Gökhan'ın, bu nedenle sakınarak oynadığı ifade edildi
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN