Tek koz Eskişehir

SABAH Spor yazarları, Lucescu’nun İzlanda maçında cezalı olmasını değerlendirdi: "Oyuncular, taraftarların enerjisiyle bu açığı biraz olsun kapatabilir"

Tek koz Eskişehir
Gürcan BİLGİÇ
Takıma güven verdi

Etkilememesi mümkün değil… Teknik adamın duruşu, bakışı, el hareketleri bile sahadaki oyuncuyu maçta tutar, konsantrasyonunu artırır. Her şey bir tarafa Mircea Lucescu takıma bir güven verdi. Hırvatistan maçına oyuncuları hazırlamasıyla saygı kazandı. Tek tesellimiz maçın Eskişehir'de oynanacak olması… En azından içeride oynanacak karşılaşmada oyuncular, taraftarın enerjisiyle bu açığı biraz olsun kapatabilirler.

Metin TEKİN
Olumsuz etkileyebilir

Açıkçası beklenen bir ceza değildi. Ben bir şekilde son iki final maçını etkileyebileceğini düşünüyorum. Umuyorum söylediğim gibi çıkmaz ama sonuçta oyunu yönetecek, kararları verecek olan kişinin kenarda olması gerekirdi. Kararları yine Lucescu verecektir ama Tayfur hocanın bu konuda deneyimli olduğunu söylemek çok zor. İlla pembe gözlüklerle bakacaksak tribünden maçı çok daha iyi analiz edecektir!

İskender GÜNEN
Önemli olan strateji

Teknik adamın yukarıda ya da aşağıda olmasının, bugünkü teknolojik ortamda çok fazla sorun yaratacağını düşünmüyorum. Olaya şu açıdan da bakmak gerek; tribünden maçı seyretmek, oyun içindeki hataları izleyebilmek yönünden de olumlu bir şey… Önemli olan, maça kadar geçen süreçte oynatmak istediğiniz stratejinin doğru belirlenmesidir. Bunun da maç öncesi hazırlıklardan geçtiği herkesçe bilinen bir gerçektir.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN