Akıl, hırstan üstün dür

Akıl, hırstan üstün dür
A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, kritik İzlanda maçı için takımla yaptığı toplantılarda futbolcularından topun ve oyunun kontrolünü iyi yapmalarını isterken, 3 konu üzerinde özellikle durdu:
1- Akıl hırstan üstündür. Hırsınızı ortaya koyarken, aklınızı kaybetmeyin.. Akıllı ama hırslı olun.
2- Yetenekli bir takımsınız, bu yönünüzü ortaya çıkarın. Top size hükmetmesin, siz topa hükmedin.
3- Rakibi eksiltmek önemlidir. Yetenek ve beceri ister. Topu bir amaç için oynamak gerekir. Sonuç odaklı oynayın. İki maçı da kazanacak kalite ve gücümüz var.

29 yaşına giren Caner'in doğum günü Milli Takım kampında pasta kesilerek kutlandı.

ZAFERE İNANIRSANIZ O DA SİZE İNANIR
Cezası nedeniyle İzlanda maçında tribünde oturacak olan Lucescu, 2018 Dünya Kupası'na gitme umutlarının hala güçlü olduğunu söyledi. Rumen hoca, maç kitapçığındaki yazısında "Futbolcularımızın işini kolaylaştırabilecek etkenlerden biri seyircilerimizin onlara vereceği itici güç olacaktır. Keskin bir konsantrasyon ile, ekim ayında önemli bir kutlama yapmayı umuyoruz. Yazar Paulo Coelho'nun dediği gibi 'Siz zafere inanırsanız, o da size inanacaktır" yorumu yaptı.

DEMİRÖREN: TAVİZ YOK
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Dünya Kupası hedefinde felsefelerini "Asla vazgeçme" sözü üzerine kurduklarını söyledi. Maç kitapçığındaki yazısında Demirören, "İzlanda karşılaşması Dünya Kupası'na katılma hedefimiz doğrultusunda çok büyük önem arz etmektedir. Bu maçı Eskişehir'in coşkulu taraftar atmosferinde oynayacak olmak inancımızı arttırıyor. Futbolcularımız, uluslararası turnuvaların finallerinde düzenli olarak yer alma hedefinden kesinlikle taviz vermeyecektir" dedi.

ESKİŞEHİR SEFERİ BUGÜN
Hazırlıklarını pazartesiden bu yana Antalya'da sürdüren A Milli Takım, yarın oynayacağı İzlanda maçı için bugün saat 11.00'de uçakla Eskişehir'e gidecek. Ay-yıldızlılar son çalışmasını maçın oynanacağı Yeni Stadyum'da yapacak. Teknik direktör Mircea Lucescu ise aynı yerde saat 18.15'te basın toplantısı düzenleyecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN