Türkiye İzlanda maçı saat kaçta ve hangi kanalda olacak? - Milli maç ne zaman? - İşte cevabı

Türkiye İzlanda maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? Mircea Lucescu yönetimindeki A Milli futbol takımımız, Dünya Kupası elemelerinde kritik maçta İzlanda'yı Eskişehir'de ağırlayacak. Peki Türkiye İzlanda maçı saat kaçta hangi kanalda yayınlanacak? Milli maç ne zaman? İki takımın muhtemel 11'leri ve karşılaşma hakkındaki tüm detaylar haberimizde...

Türkiye İzlanda maçı saat kaçta ve hangi kanalda olacak? - Milli maç ne zaman? - İşte cevabı

A Milli futbol takımımız, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'Ndaki maçında İzlanda ile karşılaşacak. Türkiye İzlanda karşılaşması yarın akşam 21:45'te başlayacak. Peki Türkiye İzlanda maçı hangi kanalda yayınlanacak? Türkiye İzlanda maçı şifresiz mi? Milli maç ne zaman? İşte Türkiye İzlanda maçı hangi kanalda yayınlanacak sorusunun yanıtı...

TÜRKİYE İZLANDA MAÇI SAAT KAÇTA VE HANGİ KANALDA?

Türkiye – İzlanda karşılaşması yarın akşam 21:45'te TV 8'de canlı yayınlanacak.

Yeni Eskişehir Stadı'nda oynanacak karşılaşmayı Polonyalı hakem Szymon Marciniak yönetecek. Marciniak'ın yardımcılıklarını Pawel Sokolnicki ve Tomasz Listkiewicz yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Tomasz Musial olacak.

TÜRKİYE MUHTEMEL 11: Volkan, Kaan, Çağlar, Mehmet Topal, Caner, Nuri, Oğuzhan, Arda, Hakan, Cenk, Burak

TÜRKİYE GRUPTAN NASIL ÇIKAR?

Türkiye'nin, Rusya'da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası'na doğrudan katılabilmesi için grubu 1'inci sırada tamamlamak zorunda. İkincilikte ise, play-off oynaması yüksek ihtimal. A Milli Takımın play-off oynaması için gruplar arasındaki en kötü ikinci takım olmaması gerekiyor.

I Grubu'nda 14 puanla 3'üncü sırada bulunan Türkiye'nin son iki maçını da kazanması halinde grubu ilk iki sırada tamamlaması garanti. Grup liderliği için en kesin yol Ukrayna'nın Kosova deplasmanında puan kaybı yaşayıp son maçta Hırvatistan'ı yenmesinden geçiyor. Ukrayna'nın son iki maçını kazanması halinde ise liderlik için genel averaja bakılacak. Şuan için Türkiye genel averajda attığı gol sayısının 12 olması sebebi ile Ukrayna'nın üstünde yer alıyor. Ukrayna ise grupta 11 gol attı.

İKİ MAÇI KAZANIRSAK EN KÖTÜ PLAY-OFF OYNAYACAĞIZ

A Milli Takım kalan iki maçını kazanması halinde en kötü ihtimalle grubu ikinci sırada tamamlayarak play-off oynama hakkı elde edecek. Dünya Kupasına Avrupa'dan ev sahibi olan Rusya dışında 13 takım yer alacak. 13 takımın 9'u, grup aşamalarını lider olarak tamamlayan takımlar olacak. Gruplarını ikinci sırada tamamlayan 9 takım ise topladıkları puanlara göre kendi aralarında sıralanacak. Bu 9 takım arasında en son sırada yer alan, yani 'en kötü ikinci' takım play-off oynayamayacak. Geri kalan 8 takım ise play-off oynama hakkı elde edecek. İki ayaklı play-off eşleşmelerini kazanan dört takım, Dünya Kupası finallerine katılmaya hak kazanacak.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN