Oyuncu bulamıyorum

Milli olabilecek durumdaki futbolcuların kendi kulüplerinde daha fazla oynamaları gerek. Bana Milli Takım’a 3 tane oyuncu alabileceğim bir ekip söyleyin. Ben onlarla sadece 2 gün çalışabiliyorum. Zamanım çok az

Oyuncu bulamıyorum
Dünya Kupası'na gidemediğimiz için üzüldük ama hayat devam ediyor. Bir senede daha güçlü bir ekip kuracağız

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'ndaki son maçında deplasmanda Finlandiya ile karşılaşacak olan A Milli Takım'da teknik direktör Mircea Lucescu basının karşısına çıktı. İzlanda yenilgisiyle Rusya hedefinin bitmesi sonrası eleştirilerin hedefinde kalan Rumen çalıştırıcı, kendini savundu. İşte Lucescu'nun sözleri:
Her şeyden önce önümüzdeki maçı oynamamız lazım. Finlandiya maçını bitirmeden bir şey söylemek doğru olmaz. Bu maçı geçelim daha uzun konuşacağız. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Fizik olarak güçlü bir ekibe karşı oynayacağız. İzlanda takımının aynısı diyebilirim. Aynı taktik ve disiplin anlayışı var. Bu yüzden çok dikkatli olmalıyız. İzlanda maçını basit şekilde kaybettik, çok yazık! Daha dikkatli olmamız gerekiyordu. İlk golü yedikten sonra ekibim kendine olan güvenini kaybetti.
Oyuncularım çok üzüldü ama hayat devam ediyor. Daha güçlü bir ekip kurmak için önümüzde bir senemiz var. Avrupa Şampiyonası başlayacak. Daha kuvvetli bir ekip kurup bu turnuvaya hazırlanacağız.


Türk teknik ada mlar futbolcu yetiştirmeli
Türk antrenörlerin de Milli Takım'a oyuncu yetiştirme gibi bir misyonu olmalı. Milli takım hocalarına yardım etmeleri gerek. Yani oyunculara güven aşılamaları lazım. Aksi takdirde kolay olmayacaktır.
Bizim Milli Takım'da idman yapmak için 3 günümüz var. Bizim 15 ayrı kulüpte oynayan oyunculardan kurulu bir ekibimiz var. 2-3 kulüpte oynayan oyunculardan kurulu bir takım oluşturamıyoruz. Ama zamanla çok iyi bir Milli Takım ekibi kuracağımıza inanıyorum.
Geçmişi konuşmanın anlamı yok. Büyük üzüntü yarattı ama yarın (bugün) önemli bir maçımız var. Umut ediyorum ki geçen maçtaki hataları yapmayız.
Türkiye'de durum aynı şekilde devam ederse Milli Takım'da oynayacak oyuncu bulmak zor olacak. Gençlerle de bir yere kadar gidersiniz.
(Kadro tercihleriyle ilgili soruya..) Serdar Aziz kendi takımında oynadı, bize geldi. Bir gün idman yaptı, ertesi gün yapmadı. Tolga 'sakatım' dedi. Minik minik detaylar var. Bunlara girmenin anlamı yok. Bir maç oynuyor, 3 gün sonra bir maç daha oynayamıyorlar. Şimdi bu konuları konuşmayalım. Milli oyuncuların, takımlarında yabancıların önüne çıkması gerekiyor.
Bana Milli Takım'a 3 tane oyuncu alabileceğim bir ekip söyleyin. Sadece 2 günüm var çalışabileceğim. Oyuncuları geri kazanacağız, analiz yapacağız ve yeni maça hazırlayacağız. Baskı büyük, zaman yok. Hırvatistan maçının aynısını oynayamadığım için üzgünüm.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN