Tayyip Ebrar Cumur kimdir?

Tayyip Ebrar Cumur kimdir?

Katar temsilcisi Al-Sadd karşısında ilk kez Trabzonspor forması giyen Tayyip Ebrar Cumur kimdir? Ersun Yanal'dan Tayyip Ebrar Cumur açıklaması...

  • Futbol
  • Pazartesi 09.10.2017 09:56

Tayyip Ebrar Cumur 19 Kasım 1999 yılında doğdu. Henüz 17 yaşında olan Ebrar Cumur ilk kez Trabzonspor A takım formasıyla sahaya çıktı. On numara pozizsyonunda oynayan Tayyip Ebrar Cumur'un aynı zamanda Azerbaycan pasaportu da bulunuyor.

Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı gibi genç oyunculara A takımda görev veren Trabzonspor'un takıma kazandırmayı planladığı altyapıdan 17 yaşındaki Tayyip Ebrar Cumur, Al Sadd maçıyla birlikte bordo mavili forma altındaki ilk maçına çıktı.

Trabzonspor'da gelecek vadeden oyuncular arasında gösterilen 17 yaşındaki Tayyip Ebrar Cumhur maçın 75 dakikasında Sosa'nın yerine oyuna dahil oldu.

Orta sahada görev yapan genç futbolcu sol ayağını kullanıyor. Altyapının çeşitli yaş gruplarında forma giyen Tayyip Ebrar, ilk kez A Takım'la bir maça çıktı.

Tayyip Ebrar ile ilgili konuşan Ersun Yanal, "Ebrar için daha çok erken. Onun oynadığı bölgede sayısal çok fazla oyuncumuz var. Haftanın 3 günü bizimle antrenman yapıyor. Özel antrenmanlarda yaptırmaya başladık. Altyapımız bizim için değerli, ilgileneceğiz. Onun gibi birkaç oyuncumuz daha var. Onlara da her fırsatta şans verip değerlendirmeye çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN