Türkiye sizinle gurur duyuyor

“Yürekten tebrik ediyorum. Türkiye sizinle gurur duyuyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaptan Osman’ı da tebrik edip, “Seni Milli Takım’a almak lazım. A Milli Takım’da ruh yok” ifadesini kullandı

Türkiye sizinle gurur duyuyor
Tarihi zafer sonrası Ampute Milli Takımı'nı tebrik mesajı ile kutlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından, "İngiltere'yi yenerek Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımımızı yürekten tebrik ediyorum. Türkiye sizinle gurur duyuyor" dedi. Erdoğan daha sonra da Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın telefonuyla kahramanlarla konuştu... Vodafone Park'ta saha içinde takım kaptanı Osman Çakmak ile konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hepinizi tebrik ediyorum, maşallah. Beraberlik golünü yiyince, beynimize inme indi. Allah'tan uzatmalarda golü attık. Seni Milli Takım'a almak lazım. A Milli Takım'da ruh yok. Siz ampute olmasaydınız neler yapardınız! Döndükten sonra sizi Külliye'ye bekliyorum" dedi. Kaptan Osman Çakmak da, "Cumhurbaşkanım size verdiğimiz sözü yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz" karşılığını verdi.
Bu arada Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Aslan yürekli evlatlarımızı kutluyoruz. Sonuna kadar mücadele ettiler. Onlar bu milletin desteğini sonuna kadar hak ettiler. Yürekten tebrik ediyoruz.."
BİZE ULAŞIN