3 tane heykeli dikilirdi

Yazarımız Rıdvan Dilmen, TRT Spor’da katıldığı programda Arda Turan’dan Türkiye Futbol Federasyonu’na; Mircea Lucescu’dan Fatih Terim’in tazminatına kadar pek çok konuya değindi. İşte o açıklamalardan çarpıcı bölümler:

3 tane heykeli dikilirdi
Arda Turan, Barcelona'da, daha önce Atletico Madrid'de oynadı.
Çok para kazanıyor, kızlarla fotoğrafları çıkıyor. Bizim kıskançlığımız var. Arda'nın yaşantısını konuşabiliriz. Arda kimseye hayır demeyen, arkadaşının babası bize bağlanır mısın deyince, bağlanan biri... Arda, Türkiye futbol tarihinin 1 numarasıdır, tanıtım açısından. Kendisini korusaydı, 3 tane heykelini dikerdik. Arda kumarbaz oldu, geceleri otele kadın getiren oldu. Madem kumar oynuyordu, otele kadın atıyordu, niye geri döndü? Yapmayın.

O da genç. Biz de hata yaptık.
Bu formuyla oynamamalı, ama bir futbolcuyu halkın önüne atmak hatadır. anahtarı al derlerse..
Seneye Eylül'e kadar resmi müsabakamız yok, şansa bak. 5 yıllık bir proje çizip, hocayı mı değiştireceksin, devam mı edeceksin, bunlar ayrı konular.
Türkiye'de TFF misyonunu tamamlamıştır.
Türk Milli Takımı, otellerde silahlar, uçaklarda tekmeler, tokatlar, 5 oyuncu gidiyor, 5 oyuncu geliyor. Federasyon başkanı 'yabancı kuralı olsun' diyor, sonra 'olmasın' diyor, 'video hakem gelsin' diyor, sonra 'gelmesin' diyor. 'Kurulları değiştireceğim' diyor, 21 kişiden 1 kişi değişiyor. Balık baştan kokar.
İhaleyi Arda'ya bırakayım, ihaleyi 4 maçta Lucescu'ya bırakayım falan, olmaz öyle o işler. Futbolu dizayn etmek için 'al anahtarı' derlerse, alırım. Federasyon başkanlığında gözüm yok.
Fatih Terim, bir kontrat yapmıştır.
'Beni gönderirseniz, bu kadar vereceksiniz; ben gidersem, bu kadar vereceğim' demiş. Federasyon da görevine son vermiş Alaçatı'daki olaydan dolayı.
Sonra Fatih hoca haklı olarak, ihtarname gönderiyor 'Aylıkları yatırın' diye.
Hukuk diyormuş ki, 1 hafta içinde cevap verin. 15 gün oldu, 1 hafta içinde cevap verdiler mi, vermediler mi? O kadar hukukçunuz var, niye cevap vermediniz.
Siz zengin adamlarsınız, verin cebinizden parayı. Çok şükür paranız var.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN