Messi ağlattı!

Messi ağlattı!

Arjantin’i tarihi bir hat-trick ile Dünya Kupası’na taşıyan Lionel Messi ülkesinde adeta yerel kahraman ilan edildi. Ekvador’da 46 yıl sonra Arjantin’e maç kazandıran Barcelona’nın süper yıldızına övgü yağıyor

  • Futbol
  • Perşembe 12.10.2017
Lionel Messi'nin Ekvador'a attığı üç golle Arjantin'i Dünya Kupası'na götürmesi dünya spor medyasında yine bir numaralı manşet oldu. 2800 metre rakımlı Quito'da son galibiyetini 16 yıl önce alan ve 47 yıl sonra Dünya Kupası'na gidememe tehlikesiyle karşı karşıya kalan Tangocular, ilk dakikada 1-0 geriye düştükleri maçta Messi'nin yaptığı hat-trick ile Ekvador'u devirdi ve 2018 Rusya vizesini aldı. Eleme grubundaki final gecesi öncesinde son 3 maçta gol atamayan Messi'yi eleştiren Arjantin medyası, Rusya vizesine aldıktan sonra ise 10 numarasını göklere çıkardı. Barça'nın yıldızı da bir kez daha kendisine "Tek kişilik takım" dedirtti.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Sampaoli de maç sonrası, "Messi, Arjantin'e Dünya Kupası borçlu değil. Ama futbol Messi'ye Dünya Kupası borçlu" dedi. Messi'nin muhteşem performansı Arjantin Futbol Federasyonu Başkanı Claudio Tapia'yı da hıçkıra hıçkıra ağlattı. Maçtan önce federasyon binası önünde Dünya Kupası katılamama ihtimali göz önüne alınarak, çıkacak olaylara karşı önlemler alınmış, bariyerler getirilmişti. Ancak Messi hepsini unutturdu. Maç bitimi soluğu Messi'nin yanında alan Federasyon Başkanı, hıçkıra hıçkıra ağlarken, bu görüntüler sosyal medyaya yansıdı.

GECEYİ GÜNDÜZ GİBİ AYDINLATTI
Bundan önce Barcelona'daki performansını milli takıma yansıtamadığı için Messi'yi hep eleştiren Arjantin medyası, Ekvador maçının ardından ünlü futbolcuyu yere göre sığdıramadı. Pagina/12 gazetesi, "Herşey karanlıkken bir ışık parladı. Gece gündüz gibi aydınlandı" başlığıyla Messi'nin sevinç resmini verdi. La Nacion ise, "Teşekkürler Messi. Üç golle Arjantin'i Rusya'ya götürdü" diye yazdı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN