Türkiye B Ligi’nde

UEFA Uluslar Ligi’nin gruplarını açıkladı. Finlandiya’dan aldığı bir puan sayesinde Türkiye B Ligi'nin son takımı oldu

Türkiye B Ligi’nde
UEFA'nın, 4 yılda bir düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nın arasına aldığı ve milli takımların katılacağı Uluslar Ligi organizasyonunun grupları belli oldu. 2018-2022 döneminde oynanacak ilk Uluslar Ligi'nde Türkiye B Grubu'nda yer aldı. Uluslar Ligi statüsüne göre; UEFA'ya üye ülkeler öncelikle dört küme oluşturacak. 2018 yılının Eylül, Ekim ve Kasım aylarında oynanacak Uluslar Ligi'nde Türkiye, Finlandiya'dan aldığı beraberlik sayesinde B Ligi'nin son takımı olmayı başardı.

A LİGİ TAKIMLARI:
Almanya, Portekiz, Belçika, İspanya, Fransa, İngiltere, İsviçre, İtalya, Polonya, İzlanda, Hırvatistan, Hollanda üçerli dört grupta mücadele edecek. Her grubun birincisinin oluşturacağı dört takım, Haziran 2019'da Uluslar Ligi Şampiyonu olmak için (iki yarı final, üçüncülük ve final) mücadele edecek. Gruplarında son dört sırayı alanlar 2020 için B Ligi'ne düşecek. EURO 2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım, Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO 2020'ye gidecek

B LİGİ TAKIMLARI:
Avusturya, Galler, Rusya, Slovakya, İsveç, Ukrayna, İrlanda Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Kuzey İrlanda, Danimarka, Çekya ve Türkiye üçerli dört grupta mücadele edecek. 2020'deki bir sonraki turnuva için her grubun birincisi A Ligi'ne yükselecek, sonuncular ise C Ligi'ne düşecek. EURO 2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım, Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO 2020'ye gidecek.

C LİGİ TAKIMLARI:
Macaristan, Romanya, İskoçya, Slovenya, Yunanistan, Sırbistan, Arnavutluk, Norveç, Karadağ, İsrail, Bulgaristan, Finlandiya, Güney Kıbrıs, Estonya ve Litvanya biri üçlü, üçü dörtlü olmak üzere dört grupta mücadele edecek. 2020'deki bir sonraki turnuva için her grubun birincisi B Ligi'ne yükselecek, sonuncular D Ligi'ne düşecek. EURO 2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO 2020'ye gidecek.

D LİGİ TAKIMLARI:
Azerbaycan, Makedonya, Belarus, Gürcistan, Ermenistan, Letonya, Faroe Adaları, Malta, Lüksemburg, Kazakistan, Moldova, Liechtenstein, Andorra, Kosova, San Marino ve Cebelitarık dörder takımlı dört grupta mücadele edecek. 2020'deki bir sonraki turnuva için her grubun birincisi C Ligi'ne yükselecek. EURO 2020 elemelerinden vize alamayan en iyi dört takım, Mart 2020'de play-off oynayacak; buradan bir takım EURO 2020'ye gidecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN