Van Persie’den şort ifadesi

Beşiktaş derbisinde elini şortunun içine sokması ve rakip tribünlere çıkardığı dil ile ilgili olarak savcıya ifade veren F.Bahçe’nin Hollandalı yıldızı, “Kötü niyetim yoktu” dedi

Van Persie’den şort ifadesi

Vodafone Park'ta geçen sezon oynanan ve Fenerbahçe'nin Beşiktaş'ı 1-0 yendiği Ziraat Türkiye Kupası maçı olaylarıyla çok konuşulmuştu. Siyah-beyazlı tribünlere dil çıkaran ve rakip oyuncu Tosic'e bakarak elini şortuna sokan Fenerbahçe'nin Hollandalı oyuncusu Robin Van Persie hakkında Spor Savcılığı resmen soruşturma başlattı. 'Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a göre; 'Çirkin tezahürat' ve Türk Ceza Kanunu'nun 216. maddesinde yer alan "Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmekten" 1 ila 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle başlatılan soruşturma kapsamında Spor Savcısı Asım Ekren'e ifade veren Robin Van Persie'nin, suçlamaları reddederek, "Gerilimli bir maçtı. Kötü niyetli bir hareket yapmadım" dediği öğrenildi.

Van Persie hakkında, Beşiktaş Kulübü ile birkaç taraftarın da şikayetçi olduğu öğrenildi. PFDK derbinin ardından Hollandalı yıldıza 3 maçtan men cezası vermişti.

BİZE ULAŞIN