Caner’e dev kesik

Şenol Güneş, Süper Lig'de 6 maç ceza alan talebesini, Monaco kadrosuna dahil etmedi. Kararı önceki akşam yapılan antrenmanda öğrenen Caner Erkin’in, hocasına reaksiyon gösterip, dünkü antrenmana katılmadığı belirtildi Yönetimin, maçın ardından problemi masaya yatırması bekleniyor

Caner’e dev kesik
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Monaco maçı için düzenlediği basın toplantısında Caner Erkin'in kadroda olmadığını açıklaması gündeme bomba gibi düştü... Güneş'in, altı maçlık cezadan dolayı Caner'e kızgın olduğu ve bu nedenle böyle bir karar aldığı belirtildi. Yıldız futbolcunun, kararı önceki akşam yapılan idmanda öğrendiği ve hocasına reakiyon gösterip, son çalışmaya katılmadığı belirtildi. Yönetimin konuyu Monaco maçının ardından masaya yatırması bekleniyor. Güneş'in basın toplantısından satır başları ise şöyle:
Sahaya kazanmak için çıkacağız. Monaco karşısında 3 puan olmazsa, 1 puan almak istiyoruz. Kaybetmemek de bizim için önemli bir avantaj.
Burada hiçbir oyuncunun garantisi yok. Tolgay ya da Oğuzhan, kim oynarsa oynasın, en iyisini yapacaktır.
Umarım yabancı gazeteciler, keyifli bir futbol izler ve ülke tanıtımını iyi yaparlar.
Önem kişiye göre değişiyor. Dünya Kupası'na gitmemizden rahatsız olanlar, dönerken bizi karşıladılar.

METİN TEKİN DİYOR Kİ
Caner Erkin'in 'Neden?' dolayı kadroda olmadığı çok önemli. Güneş, teknik açıdan mı böyle bir karar aldı (ki ben teknik bir karar olduğunu düşünmüyorum) yoksa PFDK tarafından verilen 6 maçlık ceza sonrası mı bu kararı aldı? Bunun cevabı asıl önemli olan. Eğer Caner'i aldığı ceza nedeniyle kadroya almadıysa, bu çok enteresan! Ben Şenol Güneş'in bütün bunlardan bağımsız bir karar aldığını düşünüyor ve nedenini de çok merak ediyorum.

MURAT ÖZBOSTAN DİYOR Kİ
Bu kararın açıklamasının metin altında benim için şu yatar: Caner büyük bir yanlış yaptı. Ve bu yanlışın cezası benim nezdimde her kulvarda geçerlidir. Güneş, bu kararıyla sadece Caner'e değil, bütün öğrencilerine net bir mesaj vermiştir. Bizi yarı yolda bırakan, bizle beraber yürüyemez.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN