Caner'in aldığı cezayı anlamış değilim

“Türkiye’de iki tip görüntü üzerinden ceza veriliyor: Sert hareketler ya da ağız okuması. Caner’in aldığı ceza hangi eyleme dayandırıldı, hala anlamış değilim.”

Caner'in aldığı cezayı anlamış değilim
Fenerbahçe Asbaşkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Yardımcısı Şekip Mosturoğlu, Video Hakem Sistemi'nden Futbol Disiplin Talimatı'na, yabancı futbolculardan rezerv lige kadar birçok konuya parmak bastı. İşte satırbaşları:

- Caner Erkin'e Beşiktaş-Başakşehir maçında hakem Mete Kalkavan'a yaptığı hareketlere ceza vermek için talimatnamenin değişmesine gerek yoktu. Görüntülerin delil olması zaten talimatnamede bulunuyordu. Türkiye'de iki tip görüntü üzerinden ceza veriliyor. Birincisi sert hareketler, ikincisi ağız okuması. Caner'in aldığı cezanın hangi eyleme dayandırıldığını anlamış değilim. Tartışmayı bastırmak için böyle bir değişikliğe gidildiğini düşünüyorum.

- VAR, tartışılması gereken bir sistem. Prensip olarak kabul ediyoruz. Tek endişem hakemler, tartışmalı pozisyonların çoğunda VAR'a güvenerek orta yollu bir karar verecekler ve risk almayacaklar. Başlangıçta taraftarlar kararlara tepki gösterebilir ama kamuoyu zamanla alışacak. VAR, Fenerbahçe- Kayseri maçında uygulansaydı puan kaybetmezdik.

- Yabancı sayısının azıçoğundan ziyade, altyapılarda bir programın olması düşüncesindeyiz. Altyapıların yarışmacı ligleri yok. Yaş gruplarında oynuyorlar, rezerv lig yok.

- TFF kurulları ile ilgili şikayetlerimizi TFF'ye ilettik. Hakem atamalarına bakarsak, hakemlerin sıkça hata yapması ve bu hataların ortadan kalkmadan devam etmesi sıkıntı yaratıyor. Biz bunları örnekleriyle TFF'ye ilettik. Tahmin ediyorum onlar da gerekli işlemleri yapacaklardır.
BİZE ULAŞIN