Yabancı sayısı düşmeli

Gençlik ve Spor Bakanı Bak: Yabancı sayısının düşmesini arzu ediyorum. Kademeli olarak düşürülebilir. 5 veya 6 futbolcu olabilir. 4 yabancıyla UEFA Kupası’nı alan Galatasaray örneği var

Yabancı sayısı düşmeli
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TRT Spor'da katıldığı 'Basın Tribünü' programında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Bak şunları söyledi: "Türk futbolunun ekol olması için altyapıda oyuncularınızın olması lazım. Yabancı sayısının düşmesini arzu ediyorum. Büyük yatırımlar yapıldı, kademeli olarak düşürülebilir. 5 veya 6 yabancı futbolcu olabilir. Galatasaray örneği var. Galatasaray, 4 yabancıyla UEFA Kupası'nı aldı. Kulüpler Birliği ile de düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Dursun Özbek çok iyi bir başkan gerçekten. Yabancı oyuncuların da kaliteli olması gerekiyor. Basketbol oyuncuları da kendi takımında süre alamıyor. TBF ve TFF ile birlikte bir yol haritası çizmemiz gerekiyor. F.Bahçe Doğuş'un Milli Takım'a oyuncu göndermemesini, basketbol federasyonumuz değerlendirecektir. Biz Türk basketbolunun her zaman başarılı olmasını istiyoruz."

?VİDEO HAKEM, FUTBOLUN DOĞASINA UYGUN DEĞİL!
Türkiye'de denenmeye başlanan video hakem uygulamasını (VAR) yorumlayan Bakan Bak, "Futbol hatalar oyunu... Kaleci hata yapıyor, gol yiyor. Hakem de hatalı karar verebilir. Bu futbolun doğasında olan bir şey. Video hakem uygulaması bizde de başlayacak. Bu uygulamanın futbolun doğasına uygun olduğunu düşünmüyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN