Bardak taştı

Demirören, Caner Erkin’in cezası ile ilgili net konuştu... Renklerin federasyonu olmadıklarını söyleyen TFF Başkanı, "Geçmişte bize 'niye emsal cezalar vermiyorsunuz' diyenler, bugün 5-6 maç ceza verdik diye kızıyorlar" dedi

Bardak taştı
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Orka Holding ile yapılan sponsorluk anlaşması sonrası gündemdeki konuları değerlendirdi. Futbolculara verilen cezalar nedeniyle eleştirildiklerini hatırlatan Demirören, "Sosyal medya, infaz yeri gibi. Yöneticiler ortamı geriyor. Oysa bardak taştı, bir damla bile yer kalmadı. Bize 'niye emsal cezalar vermiyorsunuz' diyenler, bugün 5-6 maç ceza verdik diye bizi eleştiriyor. Biz renklerin değil, kulüplerin federasyonuyuz" dedi.

İSTANBUL MESAJI
Milli Takım'da Lucescu ile yeni bir sürece girdiklerini vurgulayan Demirören, "EURO 2024 adaylık çalışmalarımız sürüyor. 2019 UEFA Süper Kupa Vodafone Park'ta. Olimpiyat Stadımız, 2020 Şampiyonlar Ligi finaline aday. İstanbul'u finaller şehri yapacağız" diye konuştu.

YENİ SPONSOR DAMAT
TFF, giyim markası Damat'la sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Milli oyuncular ve teknik heyetin de katıldığı törende TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu'na forma hediye etti.ÇALHANOĞLU'NDAN ARDA VURGUSU
Sponsorluk anlaşmasına katılan A Milli Takım ve Milan'ın yıldız ismi Hakan Çalhanoğlu, ay-yıldızlı ekibin gençleştiğini söyledi. Tecrübeli olarak kendisiyle birlikte Oğuzhan ve Cenk'in olduğunu belirten Hakan, "Biz Arda abilerden, Burak abilerden gördüklerimizi gençlere yansıtmak istiyoruz. Onlar bu zamana kadar bize çok yardımcı oldu. Onlardan çok tecrübe kazandık. Biz de elimizden geleni yapacağız" dedi.

KISITLAMA YOK!
Yabancı kuralıyla ilgili Federasyon'dan da yeni bir açıklama geldi. TFF Başkanvekili Ali Dürüst, "Federasyon kulüplerin federasyonu. Şu anki kural 2 yıl önce kulüplerle birlikte çıkarıldı. Bugün kısıtlama ile ilgili bir planımız yok. Ancak kulüplerle 'altyapıdan gelen oyunculara daha fazla forma verilebilir mi' diye görüşeceğiz. Ama bir kısıtlama söz konusu değil" dedi.
BİZE ULAŞIN